Wpis z mikrobloga

Pomóżcie mi błagam! Dostaje takie smsy od rzekomo Vivusa że muszę spłacić jak najszybciej zaległą pożyczkę tylko problem w tym że żadnej takowej nie brałam ponieważ mam 15 lat. Dostaje też smsy powiązane z tą "pożyczką" od kancelarii prawnej Koksztys i jestem straszona wizytą windykatora, czytalam że to lewa firma. Powiedziałam to matce to mnie #!$%@? że to przez to że siedze w internecie i pewnie wpisalam gdzieś swój numer telefonu a to nieprawda. Co mam zrobić?
#pomocy
V.....l - Pomóżcie mi błagam! Dostaje takie smsy od rzekomo Vivusa że muszę spłacić j...

źródło: comment_mjUuUB1vC9OeIKaqWWyB4Vr5z3ZIgdSb.jpg

Pobierz
  • 179
@Virriel: no to w czym problem. Dajesz na maila skan pisma z prośbą o usunięcie danych (DW do kancelaria@giodo.gov.pl żeby się obsrali chociaż to tak naprawdę nie ma znaczenia) w postaci numeru telefonu zarejestrowanego na Twoje dane osobowe i po sprawie.
@vundo
@Virriel dokładnie to samo mam u dziadka. Nowy nr i po paru miesiącach smsy że wszczęto procedure komornicza itp. Ale w smakach pisz a do dziadka per "Pani" więc pewnie pula pustych numerow
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Virriel: zadzwoń do vivus ale numer weź z ich strony a nie z sms, zapytaj czy jest jakiś dług na twoje dane, jeśli nie to powiedz żeby usuneli twoj numer z bazy bo rodo albo zablokuj go w telefonie
@Virriel: Jeśli nie podają adresu Twojego domu to nie musisz się martwić ( ͡° ͜ʖ ͡°), ja też mam kartę po poprzednim właścicielu i przysyłają mi takie głupoty, najlepiej zablokuj numer/ zadzwoń do BOK-uswojej sieci żeby zablokowali
@Virriel: ja na nowej karcie, którą kupilem do modemu mam caly czas takie wiadomosci. zignoruj to. kiedys ktos kto mial ten numer moze mial dlugi i w bazach danych im został. teraz wysylaja smsy. mi to nie przeszkadza bo ale Tobie jak cos chwile coś takiego przysyłają to współczuję. może zmień numer :)>
@Virriel: Dodaj ich numer do czarnej listy i olej sprawę. Sms to sobie mogą w dupę wsadzić, dopóki nie przychodzą oficjalne pisma z wezwaniami do zapłaty to nic się nie dzieje. A pisma nie przyjdą bo ktoś inny zaciągnął dług i pewnie podał Twój numer w rubrykę kontakt. Albo był to jego numer wczesnies a ty dostałaś go w spadku. Nieraz dręczą tak wiadomościami przed przedawnieniem wierzytelności lub nawet po
@KrzysiuPG: bardziej chciałem zwrócić uwagę na fakt, że podawanie nadto młodego wieku, a już zwłaszcza przez różowego paska - jest dość niebezpieczne, bo tu różne typy przesiadują i dziewczę może dostawać zdjęcia benków, niemoralne propozycje itd.
Mam nadzieję, że OPka założyła to jako tymczasowe konto żeby uzyskać pomoc i nie zostawi go na później.