Wpis z mikrobloga

Pomóżcie mi błagam! Dostaje takie smsy od rzekomo Vivusa że muszę spłacić jak najszybciej zaległą pożyczkę tylko problem w tym że żadnej takowej nie brałam ponieważ mam 15 lat. Dostaje też smsy powiązane z tą "pożyczką" od kancelarii prawnej Koksztys i jestem straszona wizytą windykatora, czytalam że to lewa firma. Powiedziałam to matce to mnie #!$%@? że to przez to że siedze w internecie i pewnie wpisalam gdzieś swój numer telefonu a to nieprawda. Co mam zrobić?
#pomocy
V.....l - Pomóżcie mi błagam! Dostaje takie smsy od rzekomo Vivusa że muszę spłacić j...

źródło: comment_mjUuUB1vC9OeIKaqWWyB4Vr5z3ZIgdSb.jpg

Pobierz
  • 179
  • Odpowiedz
@Virriel: Czy w takim razie jest opcja byś powiedziała o tym tacie? Może on trzeźwiej podejdzie do sytuacji.
W dalszym kroku możesz zadzwonić do vivusa i zapytać (lepiej numeru w necie poszukaj)
  • Odpowiedz
@Virriel: zadzwoń zapytaj o co chodzi (sprawdź najpierw numer czy nie jest jakiś lewy i nie nalicza 200zł/s) / zgłoś na policje, radze się nie martwić, pewnie jakiś dzban podał błędny numer albo kiedyś korzystał z tego nr przed tobą, a Ci teraz dzwonią do Ciebie.
  • Odpowiedz
@Virriel: podejrzewam, że ktoś wpisał Twój numer telefonu w jakimś formularzu. Możesz zadzwonić do nich pod ten podany numer telefonu (22 133 38 96) i zapytać skąd mają Twój numer telefonu ale przy okazji nie podawaj im żadnych swoich danych. Na podstawie numeru telefonu nic nie mogą Ci zrobić, bo ktoś kto brał pożyczkę posługiwał się jakimś dowodem osobistym.
  • Odpowiedz
Numer telefonu może być używany. Często gdy jakiś numer zostaje deaktywowany, to wraca on znowu do puli.
U nas w firmie mamy parę takich numerów, że wcześniej należały do związku kynologicznego, strażaków OSP i jakiś dłużników.

Potem przychodzą zawiadomienia smsami o długi jakieś Dominiki na nie wiadomo ile.
Właśnie mój firmowy był tak przez GetBack nękany. Niech im ziemia lekką będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Virriel: napisz pisemną reklamację do Vivusa, dzwonić do nich nie warto ponieważ na infolinii zaczną Cię cisnąć żebyś to spłaciła i nic do nich nie dotrze, że mają błędny numer. Postrasz ich że to uporczywe nękanie za które można odpowiedzieć karnie.
  • Odpowiedz