Wpis z mikrobloga

Sprawa jest poważna. Mama mojej żony ma raka nerki, za tydzień w poniedziałek będzie miała MRI płuc, czy nie ma przerzutów. Operacja na pewno będzie już niedługo, w Anglii nie czeka się na to tygodniami. Prosiłbym tylko, czy jest tu jakiś lekarz - dietetyk. Wiem, że szansa jest mała, ale nie zaszkodzi zapytać.

Po wycięciu nerki należy bardzo na sztywno pilnować się diety, na przykład nie jeść mięsa, dużo nabiału, ale jak dokładnie taka dieta ma wyglądać? Jeżeli jest tu jakiś specjalista i znajdzie chwilę, to prosiłbym o pomoc, będę dożywotnio wdzięczny.

#dieta #medycyna #lekarz #raknerki
  • 10
@sosiek90: potas jest twoim wrogiem, wszystkie pomidory itp niestety wypadają z życia. Warzywa płukane kilka razy w wodzie by wytrącić z nich sól. Białka mało, wysokiej jakości. Wieprzowina odpada. Kurczak lub indyk gotowany na parze w małych ilościach. Generalnie wszystko okaże się po badaniach krwi jak sobie radzi druga nerka. Jak nie będziesz pilnować potasu to twoją mamę mogą czekać problemy z pracą układu krążenia, co może doprowadzić nawet do zaprzestania
@sosiek90: mam kogoś w rodzinie bez nerki, zresztą podobna sytuacja. Na szczęście bez przerzutów. Generalnie więcej rzeczy jeść nie można niż można. Jakich dokładnie to nie pamiętam. Ale da się z tego ułożyć jakąś dietę.
@Iskaryota:

A co z wodą alkaiczna? Czytałem teraz, że jest jeszcze lepsza niż źródlana, ale nie wiem, ile w tym prawdy. WHO nie napisało dokładnie, czy badania, które przeprowadzili są sprawdzone naukowo w 100%
W ogóle, dzięki za pomoc. Jednak na wykopie zawsze ktoś Ci doradzi z dzięki.