Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Sprawa jest mega ważna :D Piszę z AMW, bo chociaż mój #niebieskipasek nie ma tu konta, ale zna moją nazwe i czasami podgląda co za pierdoły piszę. A teraz nie może!

Ma 26 urodziny za dwa tygodnie. Mieszkamy razem parę miesięcy, jesteśmy razem od roku. Nie wiem co mu kupić ( ͡ ͜ʖ ͡) Wstępnie planowałam konkretny zegarek, ale jak chciałam go właśnie zamówić, to się okazało, że już ich nie ma. Standard :D

On jest lekkim nerdem. Uwielbia książki fantasy i sci-fi, ale ma ich w mieszkaniu pełno i nawet nie wiem jaką miałabym kupić. Lubi komiksy, szczególnie stare. Ale też nigdy nie mówił jaki konkretnie by chciał kupić, jakiego mu brakuje. A nie chcę kupić książkę fantasy 'byle jaką', bo wiem, że ma autorów, których nienawidzi. A ja jakoś nigdy nie rejestrowałam aż tak szczegółowo, żeby teraz wiedzieć jaką dokładnie książke/komiks by chciał, bo nic szczególnego nie mówił.
Lubi grać w gry, ciągle naparza w lola i chce mnie uczyć grać, ale tu też nie będę się wygłupiać kupując mu jakąś inną gre.

Myślałam o planszówkach. Bo mówił nie raz, że bardzo chciałby kupować ich jak najwięcej i powoli odkąd razem mieszkamy powoli gromadzimy jakąś kolekcje. Ja trochę też się wkręciłam w nie dzięki niemu. On lubi takie typowo strategiczne. Myślałam o Wiedźminie, ale wiem, że nie raz w nią grał, więc to takie kupienie żeby kupić. Widziałam też planszówkę z Gry o tron, ale to też takie kupienie na siłę. Może znacie jakąś fajną planszówkę/karciankę w tych klimatach?
Znalazłam fajną - Valhalla, ale dopiero premiera na jesień :/ Co do ilości osób grających - no najlepiej, żeby można był pograć we dwóch, ale planujemy zapraszać znajomych jak zbierzemy jakąś fajną kolekcje planszówek. Więc jakakolwiek propozycja będzie rozpatrzona!

Myślałam też o plakatach, figurkach. Coś typowo pierdołowatego do mieszkania. On uwielbia Star Warsy, ale każdy na prezent kupuje mu coś z SW więc nie chcę kolejny raz kupić coś xD Poza tym uwielbia Wiedźmina, twórczość Pratchetta (ma jego książek pierdyliard), Grę o Tron, Wikingów i wszystkie inne tego typu filmy/książki.

Myślałam o koszulkach z othertees i być może jakąś koszulkę zamówię, jak pojawi się jakaś fajna. Ale to dalej za mało. Lubi takie koszulki z dziwnymi rzeczami. Jeśli macie podobne stronki z fajnymi, śmiesznymi koszulkami to podrzucajcie.

Perfumy? Dostał od rodziców na święta, używa sporadycznie, bo nie lubi za bardzo się psikać i tu też nie będe kombinować, bo kupię i będzie na szafce stać.

Pracuje w zwykłej pracy, gdzie odbębni 8h, wraca i chce zapomnieć do końca dnia o pracy. Lubi spędzać czas ze mną robiąc nic. Czyli zobaczyć serial, pograć w gre, przejść się na spacer, poczytać książke, spotkać się ze znajomymi. Więc niby wydaje się, że łatwy wybór prezentu, ale chciałabym co fajnego mu znaleźć.
Są tu jacyś nerdzi? :D Chętnie poczytam o planszówkach/karciankach, jakiś nerdowskich rzeczach do mieszkania (plakaty, figurki). Myślałam też o jakimś zegarku na rękę.
Przydaj mi się jakakolwiek rada co kupić osobie, która lub świat fantasy, planszówek i komiksów. Bardzo dziękuję za jakiekolwiek propozycje :D

#zwiazki #grybezpradu #niebieskiepaski #nerd

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Jak jest graczem, to pewnie ma konto na Steamie - tam można wrzucać tytuły gier na wishlistę. Warto sprawdzić. Opcję wishlisty ma też Board Game Geek, portal dla miłośników planszówek, może Twój chłopak posiada tam konto.

Masz dostęp, do jego biblioteki - jeżeli dominuje jakiś autor, to poszukaj nowej książki jego autorstwa :)
  • Odpowiedz
  • 0
@bartowsky mi tam sprawia duzo frajdy :). Talizman w sumie tez by pyknal, ale w 2 osoby to slabo grac. O planszowce battlestar galactica nie wspominajac :)
  • Odpowiedz
Myślałam o planszówkach (...) On lubi takie typowo strategiczne. Myślałam o Wiedźminie, ale wiem, że nie raz w nią grał, więc to takie kupienie żeby kupić. Widziałam też planszówkę z Gry o tron, ale to też takie kupienie na siłę. Może znacie jakąś fajną planszówkę/karciankę w tych klimatach?

Znalazłam fajną - Valhalla, ale dopiero premiera na jesień :/ Co do ilości osób grających - no najlepiej, żeby można był pograć we dwóch, ale planujemy zapraszać znajomych jak zbierzemy jakąś fajną kolekcje planszówek. Więc jakakolwiek propozycja będzie rozpatrzona!


@AnonimoweMirkoWyznania:
1. Wiedzmin nie jest grą strategiczną
2. Valhalla nie jest
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Z planszówek Star Wars Rebelia zbiera dobre opinie, jak wyżej (mam, ale nie grałem :D). Dobre gry sci-fi to też Eclipse, Terraformacja Marsa. Fajna gra z pogranicza Sci-fi i fantasy to Scythe, z grafiką opartą na pracach Jakuba Różalskiego. Ogólnie polecam stronę boardgamegeek.com, gdzie zobaczysz co jest teraz na topie. Najlepszą wyszukiwarką sklepów jest i-szop.pl. Z takimi narzędziami z pewnością coś znajdziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
OP: @KozussziJB: tak, planowałam konkretny zegarek, który kosztował 280zł :D dobranie mu zegarka za 700zł trochę mija się z celem. szczególnie, że kompletnie nie potrzebuje on zegarka. a ten po prostu fajnie by pasował do jego stylówki. no niestety ale ani ja, ani on nie potrzebujemy zegarka na 15 lat za 700zł. wystarczą nam takie do 2 stów. a zegarek ma być w tym wypadku ładnym dodatkiem do stylówki.
  • Odpowiedz
OP: @KozussziJB: a, chyba wiem o co już Ci chodzi. nie chodziło o konkretny=ultra zajebiście dobry. pisząc konkretny miałam na myśli upatrzony :D nie planowałam mu kupić zegarka, ale przez przypadek znalazłam jeden, który bardzo mi się spodobał i wydawało mi się, że jemu tez by pasował. bo był mocno w jego stylu. więc pisząc konkretny miałam na myśli ten jeden jedyny, żaden inny :D

Ten komentarz został dodany
  • Odpowiedz
OP: @venomik: zdaję sobie sprawę z tego, że nie są to strategiczne, ale wymieniłam je tylko dlatego, żeby nakreślić jego upodobania :D Głównie lubi strategiczne, ale uwielbia też Wiedźmina. Widział też opis Valhalli i mówił, że może być ciekawie. Wymieniłam po prostu jego ulubione gry, oraz to, że lubi głównie karcianki i strategiczne. Zapomniałam, że na mirko trzeba doprecyzować, bo zaraz ktoś się będzie czepiać :)
Sprawdzę tego Marvela,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wolałem doprecyzować, bo dla wielu osób gra strategiczna to taka, gdzie jest mało rzutów kością i czasem trzeba się nad czymś zastanowić ;)

Marvel jest super. Nawet jeśli mechanicznie to nie jest absolutny top, to jednak fajnie sie gra, jest regrywalna i dla fanów komiksów (choćby ja) sprawia sporą frajdę.
Moja znajoma też uwielbia w to grać, choć aż tak wielką fanków komiksów nie jest.

Minusem podstawki jest to, że jest łatwa, zwłaszcza w dwie osoby. Jak po kupnie zagrałem pierwszy raz sam (symulując grę w dwie osoby) i bez
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: planszówki wydają się dobrym pomysłem, a jak lubi fantasy, to warto sprawdzić Runebound 3 edycja. Prowadzenie bohatera, ekwipunki, skille, jak lubi lola, powinno podejść ( ͡° ͜ʖ ͡°) przystępna na początek.
  • Odpowiedz
Polecę tak jak Mirki wyżej Star Wars Rebelię. 70zł ponad budżet ale gra jest cudowna. Jeżeli coś z planszówek, to koniecznie co dobrze działa na 2 osoby. Magia i miecz, gra o tron to gry gdzie jest fajnie ale w kilka osób minimum. Nie chcesz wydać zbyt dużo a mieć świetną grę - Terraformacja marsa, Alchemicy, Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium, Roll for the Galaxy. Mini prezent - 7 cudów świata pojedynek.
  • Odpowiedz