Wpis z mikrobloga

Ale się od rana wkurzyłem.
Po mojej parafii chodzi obecnie Obraz Matki Boż j, wiecie nawiedzenie, każda rodzina trzyma go w domu i modli się do niego przez 24h. Różaniec, apel itd.
No więc dziś jest to u mnie.
Ksiądz sam wydrukował kilkanaście śpiewników, kupił pokrowiec coby obraz nie moknął w deszczu, pleban prosił aby wszystko wróciło do niego potem iwiecie co?
Do mnie już nic nie doszło poza obrazem.
Tak jest, pokradli po drodze.
Janusze, wielcy katolicy, na galowo poubierani po obraz wychodzili na drogę, modlili się, a w tym samym czasie śpiewniki kradli i pokrowiec...dobrze że ramy z obrazu nie zdjęli. Słów nie mam na takie bydło i hipokrytów.

To jest ten rodzimy wiejski katolicyzm.

#polska #gorzkiezale #bekazpodludzi #katolicyzm #janusze #zalesie
  • 79
  • Odpowiedz
  • 842
@wujeklistonosza bo tym pseudokatolikom wcale nie zależy na działaniu zgodnie z dekalogiem, oni po prostu boją się co będzie po śmierci i myślą że jak są co tydzień w kościele to zagwarantują sobie miejsce w "niebie"
  • Odpowiedz
@wujeklistonosza

Po mojej parafii chodzi obecnie Obraz Matki Boż j, wiecie nawiedzenie, każda rodzina trzyma go w domu i modli się do niego przez 24h. Różaniec, apel itd.


Gdzie ty mieszkasz? Bo ja jakoś nie bardzo wiem. Słyszałem kiedyś o czymś takim, ale byłem przez lata przekonany że to było w żartach ()
  • Odpowiedz
  • 19
@zdzislaw_in Mazowsze więc centrum kraju. To nie żarty, naprawdę to się odbywa, babcie się wzruszają itd.
Wychodzi się z gromnicą na ulicę, na galowo ubranym, czyta się przywitanie obrazu i stawia w widocznym miejscu w domu, przy świecach, przychodzą sąsiedzi, babuszki z koła żywego różańca i modli się.
  • Odpowiedz
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył (Wyj 20,4-5)


@wujeklistonosza: ()
  • Odpowiedz
@wujeklistonosza: Pamiętam jak coś takiego się #!$%@?ło u mnie w domu. Godzina 12 obraz przychodzi i nawet do kibla nie pozwolili pójść, bo obraże bozię ( ͡° ͜ʖ ͡°). #!$%@? stare baby siedziały cały dzień i wyły wniebogłosy. Tyle dobrego, że była ładna pogoda to pozwiedzałem okolice.

Ale to lubelskie to się przyzwyczaiłem do takich szopek xD
  • Odpowiedz