Wpis z mikrobloga

Ale się od rana wkurzyłem.
Po mojej parafii chodzi obecnie Obraz Matki Boż j, wiecie nawiedzenie, każda rodzina trzyma go w domu i modli się do niego przez 24h. Różaniec, apel itd.
No więc dziś jest to u mnie.
Ksiądz sam wydrukował kilkanaście śpiewników, kupił pokrowiec coby obraz nie moknął w deszczu, pleban prosił aby wszystko wróciło do niego potem iwiecie co?
Do mnie już nic nie doszło poza obrazem.
Tak jest, pokradli po drodze.
Janusze, wielcy katolicy, na galowo poubierani po obraz wychodzili na drogę, modlili się, a w tym samym czasie śpiewniki kradli i pokrowiec...dobrze że ramy z obrazu nie zdjęli. Słów nie mam na takie bydło i hipokrytów.

To jest ten rodzimy wiejski katolicyzm.

#polska #gorzkiezale #bekazpodludzi #katolicyzm #janusze #zalesie
  • 79
@spere: A to jak były zapisy kto chce z domu urządzić kapliczkę to jeszcze spoko XD
Ja myślałem, że po prostu wchodzą ci z tym obrazem do domu a reszta somsiadów robi inwazję na Twoją chatę xD To by były dopiero jaja XD
@wujeklistonosza: u mnie też chodził jeszcze kilkanaście lat temu. Teraz się z tym uspokoili, aczkolwiek wymysły pokroju modlenia się przy przydrożnych krzyżach dalej maja miejsce i to nawet częściej niż wcześniej.
widziałam kiedyś odcinek Kiepskich, w którym święty obraz miał przyjść do Paździocha.... Też myślałam że to taki żarcik, a to się dzieje naprawdę :D


@poprostuzyj: Czasem to nawet ludzie przez kościół na kolanach pełzają i całują cudowną figurkę.