Wpis z mikrobloga

Nietypowa prośba - kumpela chce zostać #programista15k
- Jest po studiach technicznych ale nie IT. Sporo matmy miała
- Chce zmienić ścieżkę kariery i pójść w ta stronę
Znacie jakieś firmy które mają programy dla osób chcący rozwijać karierę w kierunku kodzenia?
Najlepiej ze Śląska (chmura tagów: #slask #katowice #gliwce #sosnowiec (tak wiem to za granicą) #bielskobiala #czestochowa )
Mogą być praktyki, może być staż, może być część etatu
#programowanie #naukaprogramowania
  • 18
@pawelwow1: Tak jak kolega wyżej napisał, najlepiej zacząć jako tester, albo można zrobic kurs programowania np. (https://coderslab.pl/pl/katowice) - znam sporo osób, które tak zaczęły i znalazły piewszą pracę w programowaniu, studiując inny kieruenk techniczny (jedyny minus to to, że drogo). Inaczej jak nic nie programowała to ciężko. Może praca jako analityk biznesowy by jej odpowiadała?

Edit: Jeśli chodzi o firmę to może Accenture - takie coś znalazłem PHP Intern
@DominaTuByla: Ja też bym celował w SAP, znam trochę historii od zera do bohatera w tym zakresie - szczególnie, że bardzo dużo technicznych ludzi w to nie idzie bo jest dużo roboty "pod krawatem" z klientem, więc lepiej złapać inteligentną osobę do przeszkolenia która nawet nie musi być bardzo techniczna niż mistrza technologii który nie umie into biznes, najchętniej by nie wychodził z siedziby firmy a wycieczka do zakładu żeby przeprowadzić