Wpis z mikrobloga

TLDR: motocysklista urwał lusterko w samochodzie. Szukamy sprawcy.

Wrzucam na prośbę znajomego - może ktoś z Gliwicko-Śląskich okolic będzie mógł pomóc.
Wczoraj (28 czerwca) o godzinie 16.14 na drodze wjazdowej do Gliwic #motocyklista urwał celowo lusterko jednego z aut stojących w korku.

Miejsce zdarzenia: wjazd od strony A4 -> od drogi 88 -> na ul. Staromiejskiej (zachodnia część Gliwic, okolice portu):
mapa: https://goo.gl/maps/a3q4xvz6xzo
Streetview: https://goo.gl/maps/ewpLbkg3RNU2

Motocyklista celowo wystawił rękę i uderzył w lusterko (widoczne na zdjęciu). Obudowa lusterka złożyła się, a lustro z niej wypadło i rozbiło o asfalt.

Nagranie:
https://youtu.be/dWTfBDmLrhw
(akcja w 5s filmu)

(godzina na filmie jest niepoprawna - powinno być +1h czyli 16.14 a nie 15.14)

Na stopklatce z filmu widać tylko wystawioną rękę motocyklisty. Dosyłać zdjęcie rozwalonego lusterka?

Tematy:
1. Nie wiemy co to za motocykl. Może ktoś podpowie? Może ktoś go kojarzy?
2. Od dłuższego czasu była ulewa na zmianę z mżawką - "normalni" motocykliści raczej wtedy nie jeżdżą. Może ktoś akurat w tym czasie jechał i ma go nagranego od tyłu z widocznymi tablicami rejestracyjnymi?
3. Może ktoś ma w okolicy kogoś z podobnym motocyklem? Bo kolorystycznie wydaje się dość charakterystyczny.
4. Policja ma podobno skontaktować się kierowcą któregoś aut jadących z naprzeciwka (za motocyklistą) - może ktoś z nich miał kamerę. Ale niestety znając skuteczność policji... pewnie im się nie uda. Może to akurat jakiś mirek albo mirabelka?

#csiwykop #motoryzacja #polska #polscykierowcy #samochody #motocykle #motocyklisci #polskiedrogi #kultura #gliwice #zabrze #slask
panzielony - TLDR: motocysklista urwał lusterko w samochodzie. Szukamy sprawcy.

Wr...

źródło: comment_1CTUjYi5vtZwP7D27wswumqjtS6M9LBF.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Policja miała swoja okazje do wlepienia mandatu bo film widziala, ale jakims cudem mimo specjalistycznych opinii niektorych mirkow tego nie zrobila, a tylko spisala tablice aut jadacych z naprzeciwka (za motocyklem) jako potencjalnych swiadkow.
  • Odpowiedz
@panzielony:

Ciekawe co zaszło wcześniej (o ile coś zaszło). Motocyklista nie musi być jedynym "złym" w tym całym zajściu.

Sam niedawno miałem sytuacje, która na nagraniu kierowcy wyglądała jednoznacznie na moją niekorzyść (na szczęście ja też nagrywałem). Jakiś typ wyrzucił peta za okno, który przez otwartą szybkę wleciał mi do kasku, wyprzedziłem go i "zmusiłem" do powolnej jazdy, typek nie wytrzymał i zabrał się za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, gdzie
  • Odpowiedz
@interface: Jeśli to najzwyklejsze w świecie lusterko to tam nie ma filozofii żadnej jeśli chodzi o takie se naderwania. Problem byłby jakby było ze sterowaniem elektrycznym to kabelki mogłyby mu zrobić psikusa.
Mam nadzieję że ktoś go wytropi i dowali na pyzdrę
  • Odpowiedz
Gość ma xtraila i boi się jechać po jakiejś tam kałuży. Może niech zmieni na micre? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@panzielony "Staromiejska", "Wjazd do Gliwic". Kurła, ponad 30 lat tu mieszkam i nawet nie wiedziałem, że taka ulica jest, chyba wjazd do Łabęd od strony Gliwic :D Ja jebe, ale miałem mindfuck jak próbowałem ze zdjęcia rozkminić gdzie to jest :D

P.S. Nie rozpoznaję niestety debila na moplu :/
  • Odpowiedz
@brudaspriest:

Art. 16. uprd pkt 4

Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.


Nie chce mi się już bawić w interpretacje, bo według mnie to nie było powodem rozwalenia lusterka.
  • Odpowiedz