Wpis z mikrobloga

Spoiler dla ludzi związanych z #programowanie #naukaprogramowania, tekst niżej dla wszystkich którzy chcieliby pomoc mi podjąć decyzję wyboru kariery.


Powiedzcie mi proszę, czy ja dobrze robię?
Mam nadzieje ze nie wyjdzie ściana tekstu (,)

Mam 18 lat, we wrześniu 3 klasa #licbaza, jestem na profilu biol-chem
Mój plan na życie - wyprowadzić się i usamodzielnic w następujący sposob: po liceum znaleźć pracę jako programista (junior dev), po roku czy dwóch zacząć zaocznie studiować coś zwiazanego z którymś z tego zestawu: informatyka/matematyka/chemia/fizyka

Dwa lata temu plan był taki ze pójdę na medycynę, z tym że mnie to nie kręci. Myślałem że biologia mi się spodoba ale jak czytam ile trzeba kuć materiału to mi się odechciewa. Wiem że kierunek w liceum wybrałem nieadekwatny do zainteresowań, ale już nic za bardzo nie dam rady zmienić.

Moi rodzice mówią że po prostu MUSZĘ iść na studia, po to poszedłem do liceum żeby jakiś kierunek ukończyć. Wiem że jakbym się przyłożył, to na tą medycynę może i dałbym radę.

Moja decyzja o wybraniu takiej a nie innej drogi życia jest powiązana z dość długimi przemyśleniami. Doszedłem do wniosku że w życiu najważniejsze jest szczęście, że chcę robić to co kocham i co będzie mi sprawiać przyjemność, wstawać co rano i z ochotą wychodzić do pracy.

Pracuje się aby zarobić pieniądze, które następnie wydaje się po to, żeby przeżyć aby dalej pracować.

W związku z powyższym, chciałbym wykonywać taka pracę, żebym przez następne 40 lat nie narzekał że mogłem obrać inny kierunek.

Powiniennem posłuchać rodziców, czy oddać się zainteresowaniem?

#pytanie #studbaza #pracbaza #kiciochpyta
  • 61
@Bruno_: nic nie napisałeś o swojej wiedzy z programowania, więc ciężko Ci doradzić.
Nie rozumiem, czemu ludzie zawsze decydują albo studia, albo praca. Dużo ogarniętych ludzi na studiach łapie pracę na pół etatu na 2-3 roku studiów, kończą inż i mają i wyższe wykształcenie i doświadczenie zawodowe, więc idealny kandydat dla każdego pracodawcy. Dodatkowo jeśli pójdziesz na jakąś dobrą uczelnię to mimo wszystko jest tam sporo kursów, które się po prostu
@laki1 sam bym się utrzymywał

@gluptak_niebieskonogi no wydaje mi się że w biologii trochę więcej na pamięć się trzeba uczyć

@Eoghan @sokahr wiem co musi umieć junior, wiem też że przez ten rok jestem w stanie na luzie dorównać innym osobom wchodzący na rynek a nawet je przegonic

@Najkon taki jest plan dla mnie

@MrProfeska zaoczne dają chyba taki sam papier?

@nesti32 cv zacznę rozsylac za jakieś 10 miesiecy

@bi-tek prowadzę githuba