Wpis z mikrobloga

Ateiści są niemoralnymi istotami. #takaprawda Założę się, że oni biją swoich niewolników, nie przejmując się tym kiedy umrą od odniesionych obrażeń. A przecież nasz dobry i sprawiedliwy pan jasno przykazał, że niewolnik po pobiciu kijem przez właściciela musi przeżyć co najmniej jeden dzień:

Wj 21, 20-21

20 Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. 21 A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością.


Oto słowo boże! Chwała tobie panie!

Pamiętajcie! Jak bijecie swoich niewolników to tak, żeby przeżyli jeszcze jeden czy dwa dni! Inaczej macie grzech i trzeba się z tego wyspowiadać!!

#slowoboze #wiara #ateizm #bekazateistow #katolicyzm #bekazkatoli
  • 76
Jeśli katolicy i chrześcijanie próbują być mądrzejsi od boga, to niech sobie ignorują jego prawa


@VodkaDestroyer: Wg Nowego Testamentu stare prawo zostało wypełnione i już nie obowiązuje. Stary Testament ma być dla chrześcijanina książką historyczną o Narodzie Wybranym i o tym, jak kiedyś wyglądały relacje między ludźmi a Bogiem. Chrześcijan natomiast obowiązuje Nowy Testament.
Nijak. Bóg stworzył świat, jest to jego własność, to niech sobie z nim pogrywa, jak chce. Nie mam specjalnie za dużo do wyboru w kwestii właściciela świata ;)


@enslavedeagle: to chociaż przestań się oszukiwać, że jest on dobry, miłosierny i sprawiedliwy.

Wg Nowego Testamentu stare prawo zostało wypełnione i już nie obowiązuje

Ktoś wyżej zauważył, że 10 przykazań nadal obowiązuje. Jak rozpoznajecie co obowiązuje a co nie?
to chociaż przestań się oszukiwać, że jest on dobry, miłosierny i sprawiedliwy.


@VodkaDestroyer: ale ja gdzieś tak napisałem? czemu mi w tym wątku wszyscy wkładają słowa do ust? xD

Ktoś wyżej zauważył, że 10 przykazań nadal obowiązuje. Jak rozpoznajecie co obowiązuje a co nie?


Może ktoś tam napisał, to niech ta osoba się z tych słów tłumaczy. Dla mnie to, co obowiązuje, jest częścią Nowego Testamentu bądź tzw. prawa naturalnego (pokrywającego
@VodkaDestroyer:

Jak bijecie swoich niewolników to tak, żeby przeżyli jeszcze jeden czy dwa dni!


A zastanowiłeś się chociaż skąd wzięło się takie rozróżnienie?
Bicie kijem było powszechną procedurą dyscyplinarną na starożytnym Bliskim Wschodzie, ale taki kij nie jest bronią specjalnie śmiercionośną. Więc jeśli niewolnik zmarł zaraz wykonaniu kary, znaczyło to, że osoba wykonująca uderzenia miała mordercze zamiary. Ale jeśli niewolnik zmarłby z powodu odniesionych obrażeń kilka dni lub tygodni później, było
ok, czyli zgadzasz się, że bóg nie jest miłosierny, dobry i sprawiedliwy?


@VodkaDestroyer: powiem tak: potrafi być miłosierny i dobry, kiedy tego chce. Przyzwala na istnienie zła na świecie, bo dał ludziom wolną wolę, a kiedy dajesz komuś wolną wolę to nie po to, żeby interweniować, nawet wtedy, kiedy coś Ci się nie podoba.

Jeśli wierzyć wszystkiemu, co zostało opisane w Starym Testamencie i wszystkie potopy, wojny i kataklizmy były efektem