Wpis z mikrobloga

dłubię sobie inżynierkę i zastanawiam się, jakiej technologii do zrobienia frontendu użyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W założeniu ma to być apka mobilna (android), przy czym cała logika siedzi głównie po stronie serwera a klienta zadaniem jest raczej tylko rysowanie widoków i wysyłanie requestów. Cała apka ma się składać z kilku do kilkunastu ekranów (w sensie widoków), nie będą wykorzystywane żadne specjalne funkcjonalności api telefonów. Tak właściwie to to gra będzie, ale to akurat nie ma dużego znaczenia, bo dosyć prosta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czego użyć, żeby nauczyć się czegoś nowego, ale się nie zajechać? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedna z dróg na skróty jakie rozważam to vanilla JS + skorzystanie z jakiegoś wynalazku typu Phonegap - tylko czy ma to faktycznie sens, korzystał ktoś może z takiego rozwiązania i może się podzielić spostrzeżeniami?

Vue mi się podoba, ale widzę że tu też trzeba byłoby z tych phonegapów korzystać. Gdzieś też przewinął mi się React Native - wygląda fajnie i jak na razie myślę głównie o nim. Myślałem też nad Elm - jest mega, ale trochę się boję że z czymś utknę na dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i Elm to też głównie przeglądarki, więc znowu trzeba kombinować. Widziałem też język #dart i framework #flutter - tylko czy jest sens uczyć się czegoś kompletnie nowego?

sednem projektu jest tak właściwie backend napisany w #golang no ale przecież nie zmuszę użytkowników do wysyłania requestów z palca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z góry dzięki za rady wszelakie

#javascript #elm #react #vue #vuejs #frontend #androiddev
  • 9
@Arthes flutter - tak, ale jeszcze nie teraz. RN już jest w miarę ok, phonegapy i inne zostaw. Vue ma weex - taki RN dla vue, ale słabo rozwinięty. Jak chcesz crossplatformę na poziomie to jeszcze xamarin. Z aktualnych odpowiedników do frameworków frontendowych RN>długo nic>native script>= weex

Ps jak coś będziesz z rna potrzebował to wal. Do takiego prostego projektu Expo xde to protip
@Arthes: tak, ale raczej nie dla prostych projektów(nie komplikuj sobie zbytnio jak ma być prosta apka). Do prostych projektów expo xde. Sprawdź czy ich sdk ma wszystko czego potrzebujesz. Jeśli tak to znacznie uprości Ci konfig stanowiska i dalszy development. Mają chyba jakiś UI kit, a jak nie to sobie dobierzesz jakiś. Do storage Redux/Mobx. Mobx bardziej elastyczny i luzacki (sprawdź czy dekoratory będą działały z expo, bo to ułatwia życie).