Wpis z mikrobloga

Od 1,5 roku latam sobie dronami - na początku zabawki do 300 zł, od roku Mavic Pro. Wszystko fajnie - zdjęcia, filmy, banalna kontrola lotu, ale właśnie ta przewidywalność zaczęła mnie nudzić - potrzebuję czegoś więcej niż tryb sportowy w mavicu nisko nad ziemią.

Poważnie myślę o dronie wyścigowym (z czasem pod freestyle). Budżet 4000-4200 zł. Dobra aparatura, podzespoły, system FPV z goglami i sensowne silniki, których prędkość ograniczyłbym i z upływem czasu dodawał mocy (jeżeli jest taka praktyka w ogóle). Chciałbym go złożyć własnymi ręcami i przejść całą konfigurację pod kątem przyszłych napraw/modyfikacji. Czy z takim podejściem gdziekolwiek zajdę?

Może jest tutaj jakiś Mirek doświadczony w temacie z okolic Krakowa lub Katowic, który pomoże, podpowie nowemu koledze? Od tygodnia zgłębiam temat i mam poczucie, że ilość pojęć, skrótów, podzespołów jest wprost proporcjonalna do miejsc, gdzie mogę się pierdzielnąć. Oczywiście będę się należycie rewanżował! :)

#fpvpolska #fpv #dron #drony #krakow #katowice
  • 20
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sulphur: tak daleko zajdziesz. sam tam zrobilem tylko nie majac w ogole zadne doswwiadczenia z dronami. zlozylem w jeden wieczor i do tej pory lata. mysle ze lepiej ten budzet jak by to powiedziec na dwa drony rozloz. na poczatek taki byle latal, podczas nauki jest szansa ze sie totalnie rozwalisz. potem juz inwestowac w cos znacznie lepszego
@sulphur: Bardzo ciekawy wpis. Też planuję budowę recera. Póki co popełniłem drona na papierze. Części bez gogli, bez kamery (gopro np) ale wraz z przyzwoitą aparaturą wyszły mnie ok 1700. Przekopałem się przez dziesiątki poradników na yt, for i w sumie mam jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) same złożenie, lutowanie to żaden problem, choć przewiduje drobne komplikacje przy montażu np kamery fpv do
@sulphur: kup emax hawk 5, taranis qx7s lub lepszy, gogle commander 1 lub fatshark hd3 lub lepsze i reszte na ładowarki baterie, części zamienne (esc możesz kupić _32) i jak spali ci się ktorys z drona to wymienić na jowy lepszy komplet. Sprawdz fpvknowall oscarliang rodzime 4smigla.
Chciałbym go złożyć własnymi ręcami i przejść całą konfigurację pod kątem przyszłych napraw/modyfikacji. Czy z takim podejściem gdziekolwiek zajdę?


@sulphur: generalnie tak, ale jeśli celem jest szybkie latanie samo w sobie to już zdania są podzielone
@sulphur: dla samego szybkiego latania popatrzyłbym na gotowe konstrukcje dobrej jakości, a tym bardziej gdybyś chciał kupić gotowy 'zestaw do skręcenia'. Możesz dostosować sobie dokładnie te same oprogramowanie, ale jeśli dron jest fabrycznie doskonale dostrojony to nie ma nawet sensu, konfigurujesz i latasz sprzętem który jest stosunkowo pewny.
Ale jeśli ciekawe jest samo to, że sobie sam powybierasz, naczytasz się i złożysz, ogólnie będziesz w nim grzebał i kalibrował żeby latał,
Kup od razu apkę, sugeruję Taranisa Q X7 i zacznij latać na symulatorze. I tak w nim spędzisz pierwsze parędziesiąt godzin w acro (bez stabilizacji), więc szkoda tracić czasu. Co do drona - chciałbyś raczej się ścigać czy freestyle? Od tego zależy wybór ramy. Gogle kup na początek typu box, np. Eachine EV00D, później pewnie przejdziesz na jakieś Fatsharki lub podobne, boxy sprzedasz bez problemu lub zostawisz jako backup czy dodakowy monitorek.
@aRtoholic: Nie ma reguły z tym simem. Ja przelatałem na darmowym demie velocidrone jakieś 30 minut zanim wyszedłem latać swoim na dworze. Acro nie jest takie straszne jak wszyscy opowiadają. Wg mnie najważniejsze jest nie latać w trybach stabilizacji, bo one sa cholernie nieintuicyjne i uczą bardzo złych nawyków. NIGDY nie latałem żadnym innym RC poza racerem.

@sulphur: Tego wpisu z "Fatsharki HD3 lub lepsze" nie czytaj. To bzdura. Spotkaj