Wpis z mikrobloga

W wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu mam problem z internetem. Codziennie muszę kilka razy zapominać sieć, potem wpisywać hasło, a jak nie działa to tak w kółko. Cały czas jest komunikat, że brak internetu. Większość czasu spędzam na sieci sąsiadów z #!$%@? zasięgiem i prędkością. Zasięg "mojej" sieci bezprzewodowej w mieszkaniu jest maxymalny, ale cały czas pojawia się komunikat o braku internetu. Muszę zapominać sieć, ponownie wpisywać hasło i odłączać router od gniazdka, czasem się uda i "wejdzie". Oczywiście do momentu aż nie zamknę komputera i rano nie wstanę. Znowu to samo. Czy ktoś mógłby mi pomóc? nie mam już na to nerwów, biorąc pod uwagę jeszcze fakt, że właściciel to Janusz i kilkukrotne upomnienia o naprawienie internetu nie przynoszą żadnego skutku. Dodam jeszcze, że wszyscy lokatorzy mają problemy z internetem, ale po zapomnieniu sieci i wpisaniu hasła wszystko wraca do normy. Wołam #internet, #pcmasterrace (z racji pokrewnej branży), #informatycy15k #serwery #router. POMOCY!
  • 7
  • Odpowiedz
@xdosx: Co to za router dokładnie? Jaki model? Masz w ogóle jakiś dostęp do panelu administracyjnego? Sprawdź czy domyślne login/hasło działają po wejściu na IP bramy (na odwrocie routera powinno być napisane). Jeżeli Janusz nie zmienił hasła logowania na konto admina i jest pełen dostęp do panelu to pokaż screeny z konfiguracji i wtedy będzie można coś poradzić.
Jeżeli nie masz dostępu to tak jak wyżej kolega napisał - zgłoś problem
  • Odpowiedz