Wpis z mikrobloga

Witajcie #rowerzysci .. #pytanie na dziś... czego używacie do czyszczenia i smarowania łańcucha? Na chwilę obecną ujeżdżam #rower z #decathlon , #btwin #rockrider 520, więc rewelacji nie ma, ale stwierdziłem, że zacznę od podstaw, przyzwyczaję się do jeżdżenia, a potem przesiądę się na coś lepszego ( ͡ ͜ʖ ͡)
Chodzi głównie o to, że na #youtube jest wiele poradników odnośnie smarów, olejków, ale w tym wszystkim się gubię. Większość opowiada, że sklepowy tłuszcz/olej/smar czy cokolwiek tam jest jest blee, i trzeba przeczyścić i nałożyć od podstaw... Prawda to czy tylko zwykłe lokowanie produktu? #picrel na dole

#rowery #rowerowedylematy #konserwacjarowerow
thekrzychu - Witajcie #rowerzysci .. #pytanie na dziś... czego używacie do czyszczeni...

źródło: comment_xlSDJN34khCznDdUAvviioARUM90CAb7.jpg

Pobierz
  • 15
I tak się łańcuch wymienia co sezon, więc bez przesady. Ja czyszczę rozpuszczalnikiem i samruje potem dedykowanym smarem Shimano. Oczywiście bez zdejmowania.
@thekrzychu: nowy łańcuch trzeba po prostu wytrzeć z wierzchu, bo jest zabezpieczony przed korozją i by się zaraz cały pokleiłem kurzem i piachem. To samo się robi z tarczami hamulcowymi i innymi takimi rzeczami
@Norskee: No chodzi o to, że jeździłem tydzień do pracy, dziś jakieś 15 kilometrów i po tym zauważyłem pełno piachu na łańcuchu i tylnej kasecie. Dlatego dziś zacząłem zgłębiać temat...
@thekrzychu: nie, nie wymienia się co sezon, tylko jak się rozciągnie, a ząbki na kasecie zużyją, a kaseta i łańcuch czym droższe tym są bardziej wytrzymałe. Najlepiej kup sobie spinkę do łańcucha i poproś żeby ci zamontowali - czyszczenie jest o wiele prostsze, bo po prostu zamaczasz cały łańcuch. Na kasetę najlepiej odtłuszczacz
@WarthogX: Uuu to ponad stówę kosztuję, ale zastanowię się. Fajne ma opinie
@mojojciectomirek: No z jakieś 10 km obok mnie jest sklep Stihla to może bym tam coś po taniości kupił. Ale, kurde na moje to takie gęste, że się piach i tak będzie zbierał. Ja lubię jeździć po lesie, polach, błocie, nie po szosie...
@Konkol: pod koniec lata i tak chciałem dać do serwisu decathlonu, bo gwarancja, lecz
@thekrzychu: Kiedys zdejmowalem i klasyczny shake z benzyną ekstrakcyjną ale zrobiłem się leniwy. Tak jak mówię, są tańsze maszynki ale miałem 2 rózne za ~30 - 50 zł i byłem niezadowolony. Lepiej kupić jedną za 100zł niz 2 za 50 i trzecią za 100 zł ( ͜͡ʖ ͡€)
Jak po lesie jezdzisz to czasem nie kupuj tych klejacych smarów tylko jakiś do suchego, finish line czy cos
@thekrzychu: Ja jak mam brudny napęd (po błocie itp itd) to opierdzielam K2 Akra żeby zmyc brud i syf oraz odtłuścić, potem Finish Line w kolorze w zależności od pory roku. Smaruję napęd co jakieś 50-60 km, leje kropelkę na każde ogniwo, potem wycieram łańcuch z zewnątrz na sucho.
@thekrzychu jak masz rower , Decathlonu to oddaj do serwisu żeby ci piasty poluzowali bo zajedziesz, w moim to się ledwo obracały zanim je poluzowalem.
A do łańcucha to kup najprostszą oliwkę do smarowania i każde ogniwko kropelkę kapnij i przetrzyj suchą szmatką żeby zebrać nadmiar. Ale przedewszystkim nakładaj na suchy łańcuch i wyczyszczoną kasetę bo sklepowy smar jest klejący żeby w transporcie korozji zapobiec lepiej.