Wpis z mikrobloga

@Midaete: całkowicie się z Tobą zgadzam. Mam 6cio latka w domu i moje nastawieni do lekcji religii jest,hm inne niż ogółu. W każdym razie ciekawa jestem jakie szkoła zaproponuje rozwiązanie sytuacji i jaką wy decyzję podejmiecie. Trzymam kciuki,żebście nie trafili na całkowity beton.
@her_flik: Chciałam by młody skorzystał z możliwości i chodził na religię w polskiej szkole ( nie wiem jak wyglądają takie lekcje, ja nie chodziłam do polskiej szkoły) jednak miałam wizję, że tam pozna trochę różne religie. Zobaczymy co będzie w poniedziałek. Jeśli się nie porozumiemy, to pewnie pójdzie na etykę lub do innej grupy. Teraz jest czerwiec, więc nawet jak ten raz czy dwa nie pójdzie, to całego roku nie zawali
@Midaete: w polskiej szkole,w Polsce,religia to tylko chrześcijaństwo. Nie ma spojrzenia na wiarę z perspektywy innych wierzeń. Przynajmniej na tak wczesnym etapie edukacji. Jak Wam nie zależy na posłaniu syna do komunii,a sami nie bardzo chodzicie do kościoła,to odpusc. Bo na religii liczy się zdanie takie samo jak katechety. Jak nie wierzysz,albo masz wątpliwości, to od razu na ciebie krzywo patrzą,i zaczynają się jakieś dziwne akcje jak ta u Was. Szkoda
@Patermantis: Nie. Poszłam porozmawiać z tą katechetką, czekałam aż skończy lekcje z inną klasą. Powiedziałam, że to sprawa między nią, a dzieckiem i jeżeli oczekuje od niego szacunku, niech okaże szacunek także jemu jako drugiemu człowiekowi, a mieszanie do tematu wyznań jego rodziców jest zwyczajnie nie na miejscu, bo raz że to nie ma nic wspólnego, dwa jest kompletnie niepedagogiczne, a trzy chu ją to obchodzi. Nawet jakbym wyznawała Pokemony, to
@Patermantis: Zobaczymy co dalej. Aczkolwiek zgadzam się z katechetką, wychowawczynią i panią dyrektor, że nie powinien jej nazywać tak jak ją nazwał. Nie tak jest wychowywany, jednak biorę pod uwagę że ma swój charakter i ma uczucia, a to co usłyszał go zabolało. Do przeprosin go nie zmuszę, zgodził się na taki kompromis. Na przyszłość też powściągnie język, ale i tak uważam, że jego reakcja była dość prawidłowa.