Wpis z mikrobloga

Podpisałem dzisiaj umowę kredytową i deweloperską (o dziwo w takiej kolejności, co zszokowało nawet notariusza i przedstawiciela dewelopera xD)

Mogę powiedzieć, że jeśli macie
- poniżej 25 roku życia,
- średni/dobry BIK (ja miałem 55/100 pkt) - z długami na biku to nawet do tematu nie podchodźcie xD
- działalność gospodarczą 13 miesięcy
przygotujcie się na większy wkład własny, albo wręcz sami taki zaproponujcie, niezależnie czy jesteście #programista15k czy nie...

Na 5 wniosków przeszedł dosłownie jeden, w jednym banku, tylko i wyłącznie dlatego, że z 20% wkładu własnego osoba która ten kredyt ogarniała zwiększyła do 22% - i wtedy dopiero przeszło - tak przynajmniej to mi wytłumaczyła podczas podpisywania umowy gdy spytałem czemu wkład własny wynosi o te kilka tysi więcej niż wpisywałem we wniosku. Według wszystkich kalkulatorów zdolność miałem 4-5 razy większą niż wnioskowany kredyt xD

Co jeszcze mnie trochę zszokowało, to rata +700zł przez ubezpieczenie pomostowe... na szczęście tylko kilka miesięcy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

No i od lutego zmiana mieszkanka na morenke #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gdansk #trojmiasto #chwalesie #pokazpalecrozowegopaska #kredyt #mieszkanie
Rabusek - Podpisałem dzisiaj umowę kredytową i deweloperską (o dziwo w takiej kolejno...

źródło: comment_P6iVTKvDbRcBrJJQPEcTzNwWEduTi5eK.jpg

Pobierz
  • 76
@Rabusek: Nie będzie mi zasłaniać widoku xD Oby tylko wykończyli na czas, bo generalnie są koszmarne opóźnienia. Np. Lawendowe mają ponad pół roku obsuwy, a deweloper nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności i trzeba bulić.
Oby tylko wykończyli na czas, bo generalnie są koszmarne opóźnienia.


@avrice: tak, wiem.. dlatego udalo mi sie wytargować 20k zniżki + 150 dni na pierwsza rate kredytu. Inaczej nie spiąłbym tego kredytu, bo 12 miesiecy dzialalnosci (minimum do kredytu) mialem dopiero miesiąc temu XD
@avrice: 6250zł, najnizsza w inwestycji - a z drugiej strony mega mi zależało na układzie pokoje kazdy oddzielnie. 95% mieszkan jakei ogadalismy miały pokoje "przyklejone" do siebie scianami (poza oczywiscie salonem), ten uklad u robyga jako jeden z nielicznych ma taki uklad, ze jeden pokoj jest w rogu mieszkania, pomiedzy drugim pokojem jest albo salon albo hol :)

Czesto pracuje wieczorami/w nocy, i sypialnia i biuro sciana w sciane moglyby naruszyc
@zaziq: rozmowy z bankami prowadzilem od 2013, i zawsze mi brakowalo czegoś:
- 2013, uop na minimalnej krajowej - dochód
- 2015, zlecenia - na zlecenie nie dostane kredytu
- 2017, działalność - panie, za krótko działalnosć

i teraz prawie bym znowu nie dostał xD
@Rabusek: To widzę nie wesoło, mi dopiero w pod koniec roku minię rok działalności, to wcześniej chyba nawet nie ma co się uśmiechać do banku :D ale gratki, byłem tydzień temu 1 raz w Gdańsku i akurat spałem na tym osiedlu gdzie kupiłeś mieszkanie - spoko wygląda :D