Wpis z mikrobloga

Podpisałem dzisiaj umowę kredytową i deweloperską (o dziwo w takiej kolejności, co zszokowało nawet notariusza i przedstawiciela dewelopera xD)

Mogę powiedzieć, że jeśli macie
- poniżej 25 roku życia,
- średni/dobry BIK (ja miałem 55/100 pkt) - z długami na biku to nawet do tematu nie podchodźcie xD
- działalność gospodarczą 13 miesięcy
przygotujcie się na większy wkład własny, albo wręcz sami taki zaproponujcie, niezależnie czy jesteście #programista15k czy nie...

Na 5 wniosków przeszedł dosłownie jeden, w jednym banku, tylko i wyłącznie dlatego, że z 20% wkładu własnego osoba która ten kredyt ogarniała zwiększyła do 22% - i wtedy dopiero przeszło - tak przynajmniej to mi wytłumaczyła podczas podpisywania umowy gdy spytałem czemu wkład własny wynosi o te kilka tysi więcej niż wpisywałem we wniosku. Według wszystkich kalkulatorów zdolność miałem 4-5 razy większą niż wnioskowany kredyt xD

Co jeszcze mnie trochę zszokowało, to rata +700zł przez ubezpieczenie pomostowe... na szczęście tylko kilka miesięcy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

No i od lutego zmiana mieszkanka na morenke #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gdansk #trojmiasto #chwalesie #pokazpalecrozowegopaska #kredyt #mieszkanie
Pobierz
źródło: comment_P6iVTKvDbRcBrJJQPEcTzNwWEduTi5eK.jpg
  • 76
nawet nie wiem co to. Nic w życiu na kredyt nie brałem, na UoP poszedłem po kredyt hipoteczny i przebierałem w ofertach.


@WyjmijKija: gratki, gdybyś nie był na uop a na b2b czysty bik dałby Ci negatywną decyzję z bomby ;)
UOP zawsze będzie gorszy, bo bardzo łatwo #!$%@? sie na mine pt. 32% podatku dochodowego.
@Rabusek: Dlatego ja poszedłem na UoP na rok w branży finansowej.

W wieku 23 lat dostałem kredyt z 10% wkładu własnego, bez ubezpieczenia, z marżą 1,55%.

I teraz spokojnie mogę przejść na b2b (tylko marża wzrośnie o 0,3%).
@Rabusek: Który instrument finansowy da ci 4.1%? No myślę, że wiele. Ale nie trzeba się pchać w ryzykowne inwestycje, nie zachęcam. Nie wiem jak szybko będziesz w stanie mieć w ręce 400k, ale po prostu osobiście nie spłacałbym nic do momentu kiedy po spłacie nie zostawałoby mi 50k na koncie.

Zamiast spłacać obecne mieszkanie chcę wziąć kolejny kredyt na większe, ale dopiero za parę lat. Na B2B będę wtedy pewnie 5
Na fakturze w tym momencie mam średnio ok. 17k netto, a zakładam, że rata wynosiłaby zapewne 2.5-3k.


@WyjmijKija: Z tego co sie orientuje kredytować możesz się do połowy dochodu - czyli jak masz 17k netto na fakturze, to "na rękę", licząc że "jakieś" koszty robisz, masz pewnie z 10k - jeśli rata obecnego mieszkania to mniej niż 2k to powinieneś się zmieścić w limicie
Można normalnie na 10% ogarnąć kredyt wkładu.


@fabek: nie możesz zgodnie z rekomendacją S która jest częścią obowiązującego prawa kredytować wkładu własnego.
@Maav: do ustanowienia hipoteki mam ubezpeiczenie pomostowe, którego nie da sie uniknać o ile nie kupujesz używanego mieszkania - +2.5%, razem 4.1% tak do lutego, potem powrót do normalności
@Rabusek: Ło to prawie sąsiad, mieszkałem na piekarniczej, teraz mieszkam na myśliwskiej przy piekarniczej, już trzy lata tutaj, jest mega :) Jakie ceny za metr przy jakim metrażu są w Robygu w Słonecznej Morenie? W jakim czasie chcesz spłacić? IT? :D
@Rabusek: Potwierdzam, na budowie teraz śmigają. Chyba rzeczywiście był problem z tymi ludźmi do pracy i może z pogodą, bo zimno było w tym roku strasznie długo. Za to jak teraz przygrzało to od razu lato mamy, i budowa kwitnie:)
@VGT: ceny strasznie poszły w górę w przeciągu roku. Dlatego też to co ci teraz Robyg proponował w rabacie teraz,mogło być ceną z roku ubiegłego. ten deweloper i tak nie ździera tak kasy