Wpis z mikrobloga

Podpisałem dzisiaj umowę kredytową i deweloperską (o dziwo w takiej kolejności, co zszokowało nawet notariusza i przedstawiciela dewelopera xD)

Mogę powiedzieć, że jeśli macie
- poniżej 25 roku życia,
- średni/dobry BIK (ja miałem 55/100 pkt) - z długami na biku to nawet do tematu nie podchodźcie xD
- działalność gospodarczą 13 miesięcy
przygotujcie się na większy wkład własny, albo wręcz sami taki zaproponujcie, niezależnie czy jesteście #programista15k czy nie...

Na 5 wniosków przeszedł dosłownie jeden, w jednym banku, tylko i wyłącznie dlatego, że z 20% wkładu własnego osoba która ten kredyt ogarniała zwiększyła do 22% - i wtedy dopiero przeszło - tak przynajmniej to mi wytłumaczyła podczas podpisywania umowy gdy spytałem czemu wkład własny wynosi o te kilka tysi więcej niż wpisywałem we wniosku. Według wszystkich kalkulatorów zdolność miałem 4-5 razy większą niż wnioskowany kredyt xD

Co jeszcze mnie trochę zszokowało, to rata +700zł przez ubezpieczenie pomostowe... na szczęście tylko kilka miesięcy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

No i od lutego zmiana mieszkanka na morenke #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gdansk #trojmiasto #chwalesie #pokazpalecrozowegopaska #kredyt #mieszkanie
Rabusek - Podpisałem dzisiaj umowę kredytową i deweloperską (o dziwo w takiej kolejno...

źródło: comment_P6iVTKvDbRcBrJJQPEcTzNwWEduTi5eK.jpg

Pobierz
  • 76
Pytanie jeszcze ile sobie w tej DG natrzaskałeś kosztów, czym mniej tym lepiej.


@oruniak: Zdolność sie wylicza od przychodu, nie dochodu - a tego mialem tyle, że mogłem brać spokojnie 4 razy większy kredyt.. przynajmniej według tych online kalkulatorów. Troche kosztów miałem, ale nie na tyle żeby jakkolwiek to wpłynęło na decyzję.
@Rabusek: jaki bank?

+700zł przez ubezpieczenie pomostowe... na szczęście tylko kilka miesięcy

Taaa żebyś się nie zdziwił ;) Umowa deweloperska podpisana grudzień 2016. Mieszkanie odebrane Maj 2017. Grudzień 2017 dopiero finalny akt notarialny. W tym miesiącu dopiero uprawomocnił się wpis w księdze (już na mnie) i spadły odsetki.
Co prawda ubezpieczenia żadnego nie musiałem ale raty +2,5ppt większe.
@Rabusek: ja mbank. alior nawet nie sprawdzałem. Inne odrzucały umowy najmu zwiększające dochód bo 10-11 miesięcy a nie pełne 12 ciągłości...
Z księgami i aktami wszystko załatwiałem w 1. możliwym terminie jaki był możliwy.