Wpis z mikrobloga

Wtajcie,

Zastanawiam się kiedy zabiorą mi nasze obywatelstwo.

Mój pochodzący z Ukrainy przyjaciel , pracujący w Polsce legalnie 3 lata ubiega się w polskim konsulacie o Kartę Polaka. Aby ją uzyskać należy przejść egzamin ze znajomości naszych tradycji, historii itp.

Kolega odpowiedział na wszystkie pytania ale zaczął się plątać kiedy pracownica naszego konsulatu zaczęła pytać o tradycje katolickie, i to bardzo precyzyjnie. Chłopak był przygotowany i daty wszystkich świąt znał ale poległ na pytaniu : Co to jest rezurekcja?

I teraz najlepsze.

Zalecenie od Pani która oficjalnie reprezentuje jednak nasz naród zagranicą:

Proszę przez wakacje chodzić co tydzień do kościoła, świętować wniebowstąpienie NMP , zacząć praktykować i czytać o naszej religi. Po wakacjach podejść do kolejnego egzaminu będzie go już pytać tylko o religie.

Dla mnie to jest skandal. Nie ma obowiązku bycia katolikiem w Polsce, konstytucja gwarantuje wolność wyznania. Chłopak naprawdę świetnie się zaaklimatyzował, ma polskie korzenie ale nie może tego udokumentować bo jest niewierzący.

Warto kręcić z tego burzę? Jakąś skargę na urzędniczkę itp?

#ukraina #prawo #religia #kartapolaka #polska #afera
  • 224
Proszę przez wakacje chodzić co tydzień do kościoła, świętować wniebowstąpienie NMP , zacząć praktykować i czytać o naszej religi. Po wakacjach podejść do kolejnego egzaminu będzie go już pytać tylko o religie.


@tsstolik: Mam nadzieję,że jest to pasta.
Wychodzi na to, że też nie jestem Polakiem.


@Paula_pi: Tobie i @tsstolik zostana odebrane prawa obywatelskie.
Co mam ja powiedziec, dzielo szatana, nieochrzczone nawet :D Chyba przypadkiem mi dali.

btw. tyle razy co widze, ze ktos mial problemy (spoleczne) w szkole bo byl nie wierzacy to sie lapie za glowe. To jest chyba jakis mit, moze przegryw bedzie przegrywem, to znajda sobie powod. Ja jestem zwyklym normikiem, nawet+ i NIGDY nie