Wpis z mikrobloga

Mirki pewnie byście chcieli wiedzieć co miłościwie nam panujący robią w sprawie płonących wysypisk - ja też.
Więc jako obywatel zadzwoniłem do ministerstwa. Znalazłem dwa departamenty które mogły by się zająć sprawą: Departamentu Ochrony Powietrza i Klimatu oraz Departamentu Gospodarki Odpadami.

W tym pierwszym przekierowali mnie do gospodarki odpadami - w sumie logiczne. Rozmowa z sekretariatem, przekierowanie do osoby odpowiedzialnej za temat, no ale niestety - nie mogę Panu udzielić takiej informacji, proszę dzwonić do biura prasowego. W biurze prasowym Pani odebrała i była bardzo zakłopotana że pytam. Niestety też nie mogła mi nic powiedzieć ponieważ nie ma rzecznika prasowego, a tylko on może udzlielić mi takiej informacji. Zostawiłem email, czekam na info.

Gadałem z 5 kobietami i nikt nic niewie i przekierowują dalej. Czego ja się spodziewałem? Sam nie wiem, naiwny jestem.

Dzońcie i wy do biura prasowego, zostawiajcie emaile, działajmy. Jak ich zasypiemy telefonami to bedą musieli coś zrobić.
Nr: 22 3692838

#afera #wysypiskaplona #polska #dziendobry #gownowpis
  • 25
Ta kobieta która jest za to odpowiedzialna mówiła, że nad czymś pracują, ale ona nie może mi udzlić informacji. Czyli tworzą nowe prawo i to ma rozwiązać problem. Miałem nadzieje, że mają jakieś jendostki terenowe czy coś albo współpraca z policja i podejmują jakieś działania. Nie jestem pewienn, ale płonne me nadzieje, że spawa zostanie rozwiązana szybko i sprawnie.
Dzwońcie tam, mówie wam, bo inaczej to zleją.
@Sarza01: jak na moje, to cała ta akcja powstała z tego powodu, że ktoś tworzył nowe prawo, bo się okazało, że mamy chore ilości składowanych jak węgiel odpadów toksycznych i trzeba coś z nimi zrobić. ktoś dał cynk zaprzyjaźnionym firmom odpadowym i - tadaaa - nagle składowiska ulegają samozapłonom. według mnie przy tej bierności władz przez lata i teraz nie jest możliwe, żeby to nie był złoty interes wspierany przez co
Ta kobieta która jest za to odpowiedzialna mówiła, że nad czymś pracują, ale ona nie może mi udzlić informacji. Czyli tworzą nowe prawo i to ma rozwiązać problem.


@Sarza01: Rzucą nowymi zakazami i prawem ułomnym które pozwoli im tylko odhaczyć pozycje że coś zostało zrobione. A w praktyce albo wszystko przejdzie już całkiem do szarej strefy albo wystarczą luki z ich ułomnych 'ustaw'. Przerabiane miliard razy w tym smutnym kraju.

jak
@Sarza01 Ośrodki terenowe ma Inspektorat Ochrony Srodowiska. I jest chyba lepszy adresatem pytania bo nie zajmuje się tworzeniem prawa tylko jego egzekwowaniem.
@FishyGuy: stary ja już coś tam zadziałałem, Twoja kolej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ośrodki terenowe ma Inspektorat Ochrony Srodowiska.


@Variv: słuszna uwaga, dzwoniłem do nich, rozmawiałem z kilkoma osobami. Tu jest ich stanowisko. Napisali to co wszyscy wiedzą, ale nie piszą żeby coś z tym robili.

http://www.gios.gov.pl/pl/dla-mediow/materialy-dla-prasy/485-komunikat-ii-gios-w-sprawie-pozarow-odpadow
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (41)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @jabadabadupka @Paula_pi @khazaddum @mirobury @Zenon10 @zetigie @Gadzinski @Saint_Sinner @Toothman @nintendo89 @pieczywomaca @Kempes @sropo @Reepo @Ebola333 @janekplaskacz @ZegnajPrzyjacielu @pierzak @acidd @Cntrlr @wojtek656 @Sara_stara @lospatrykos @KapturekTermokurczliwy @Mir0 @Saeglopur @exigo @MasterSoundBlaster @rosiv @RebeliantT-1000 @WlasciwosciBetonu @Futyporyt27 @Ochlejmorda @Freddy-Krueger @
@Variv: jak razem przygotujemy kilka sensownych pytań to mogę jutro znowu zadzwonić. Ja pytałem tylko: "jakie działania podejmują" i właściwie to nie dostałem odpowiedzi. Z tego komunikaty nie wynika, żeby coś robili w tym temacie np.: wzmożone kontrole.

Jest też komunikat na stronie MŚ. Co ciekawe jak z nimi gadałem to nikt nic nie wspomniał, więc pewnie same o tym nie wiedziały.

https://www.mos.gov.pl/aktualnosci/szczegoly/news/pozary-skladowisk-stop-patologiom-w-gospodarce-odpadami/
@Sarza01: #!$%@? mać, jakim ułomem trzeba być żeby palić śmieci i to na taką skalę. Tak jak jestem za resocjalizacją to tutaj winne osoby wsadziłbym do pokoju i zaczadził.
Dzwonię i będę namawiał znajomych do dzwonienia, dzięki że podałeś numer na tacy.
@Saeglopur: na reddicie slyszalem ze podniesli podatek od tony odpadow o 500% nie zdziwilbym sie jak przez to wysypiska zaczely przynosić straty, więc palą

@Bernan A kiedy podniesli? Bo od 2015 r. mamy bardzo duży wzrost importu odpadów z zagranicy. Wiec musiałby jakieś zmiany tez zajść w 2015 r.