Wpis z mikrobloga

Halo Mirko, odbiór!
Skrót dla leniwych:


Wczoraj po powrocie do domu od razu udałem się na oględziny miejsca, gdzie stał samochód. Wcześniej zdobyłem numer do firmy ochroniarskiej, która archiwizuje materiał (tylko 7 dni). Gdy stanąłem na miejscu gdzie był samochód zobaczyłem, że patrzy na mnie czujne oko kamery. Szybki telefon do security, Pani w słuchawce potwierdziła że widzi mnie wyraźnie w kamerze live. Super, 1:0 dla mnie.
Postanowiłem przejść się po osiedlu, w razie jakby jedna kamera nie wystarczyła policji. Zauważyłem, że nasz wandal-kaleka zrobił również swoje znaczki na dwóch ścianach na osiedlu, na elewacji sklepu osiedlowego. Jedno jest pod czujnym okiem kamer osiedlowych, drugie możliwe że będzie widoczne w kamerze inpostu.
Gdy wracałem na miejsce gdzie stał samochód, pewien miły starszy Pan poinformował mnie, że: takie same znaki co mam na masce są w przejściu podziemnym! Dawaj, telefon w łapę, idę!
Na miejscu okazało się, że znajduje się tam 6!! kamer, po jednej na wejście i wyjście, oraz 4 w środku, na każdą ze ścian. W środku dwie ściany były pomazane zielonym sprayem i charakterystycznym znaczkiem.
Natychmiast zadzwoniłem na policję powiadomić o swoich odkryciach, ale Pan z komisariatu powiadomił mnie, że zawiadomienie muszą zgłosić:
1. Spółdzielnia Mieszkaniowa Młyniec
2. Miasto Gdańsk
3. Ja.

Swoje zgłoszenie zrobiłem rano, więc dziś po 8 mam zadzwonić, powiadomić osobę prowadzącą sprawę o odkryciach.
Zamierzam również powiadomić Ratusz miasta oraz spółdzielnię. Moja maska to nic, ale może w parę osób poszkodowanych uda się coś wskórać. Maska od samochodu od razu została wyczyszczona przez lakiernika na Mickiewicza, łączny koszt: 100zł. Nie ma śladu. Nie chodzi o pieniądze, tylko o fakt, że tak kur... nie może być.

Jako że sprawa wiele osób zainteresowała, z heheszek może zmienić się w kolejne CSI Wykop.
W załączniku pokazuję Wam wstępną trasę naszego/mojego wandala-kaleke, w komentarzu (bo nie będę tego propagował) wstawiam zdjęcia wandalizmu. Nie ująłem już samochodu, który jest pod tym linkiem. Zielona strzałka: kamera, czerwone to szacowana trasa, kółka to miejsca wandalizmu.

Za chwilę jak się nauczę, zawołam plusujących i krzyczących, jeśli ktoś będzie czuł się niepotrzebnie zawołany to przepraszam.
Jeśli ktoś z Was widział gdzieś takie znaki - proszę o informację. Zbiorę wszystko w jedna kupę.

#gdansk #afera #csiwykop #wandalkaleka
PanPapryk - Halo Mirko, odbiór!
Skrót dla leniwych:
SPOILER

Wczoraj po powrocie ...

źródło: comment_ElrUIT5yo5KjpNffVMquv1Yc3WgMWvQA.jpg

Pobierz
  • 97
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (431)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @kantek007 @lenovo99 @vayana @DdNikaa @KapitanBombas @pestis @dablju_ @maciekawski @infotele @zranoI @koniarek @philosophy @ryby_zaby_i_raki @Camorra @QuerTTrutcyQ @Pytonek @qweasdzxc @Pchysol @luk999 @killdachill @aads @kriss7676 @Kaajus @Zdziwiona @Azumix @netefre @imprv @NieZnaszGo @FateExpert @GodSafeTheQueen @FnxXx @EmDeCe @tomund @koloroweJajko @