Wpis z mikrobloga

Halo Mirko, odbiór!
Skrót dla leniwych:


Wczoraj po powrocie do domu od razu udałem się na oględziny miejsca, gdzie stał samochód. Wcześniej zdobyłem numer do firmy ochroniarskiej, która archiwizuje materiał (tylko 7 dni). Gdy stanąłem na miejscu gdzie był samochód zobaczyłem, że patrzy na mnie czujne oko kamery. Szybki telefon do security, Pani w słuchawce potwierdziła że widzi mnie wyraźnie w kamerze live. Super, 1:0 dla mnie.
Postanowiłem przejść się po osiedlu, w razie jakby jedna kamera nie wystarczyła policji. Zauważyłem, że nasz wandal-kaleka zrobił również swoje znaczki na dwóch ścianach na osiedlu, na elewacji sklepu osiedlowego. Jedno jest pod czujnym okiem kamer osiedlowych, drugie możliwe że będzie widoczne w kamerze inpostu.
Gdy wracałem na miejsce gdzie stał samochód, pewien miły starszy Pan poinformował mnie, że: takie same znaki co mam na masce są w przejściu podziemnym! Dawaj, telefon w łapę, idę!
Na miejscu okazało się, że znajduje się tam 6!! kamer, po jednej na wejście i wyjście, oraz 4 w środku, na każdą ze ścian. W środku dwie ściany były pomazane zielonym sprayem i charakterystycznym znaczkiem.
Natychmiast zadzwoniłem na policję powiadomić o swoich odkryciach, ale Pan z komisariatu powiadomił mnie, że zawiadomienie muszą zgłosić:
1. Spółdzielnia Mieszkaniowa Młyniec
2. Miasto Gdańsk
3. Ja.

Swoje zgłoszenie zrobiłem rano, więc dziś po 8 mam zadzwonić, powiadomić osobę prowadzącą sprawę o odkryciach.
Zamierzam również powiadomić Ratusz miasta oraz spółdzielnię. Moja maska to nic, ale może w parę osób poszkodowanych uda się coś wskórać. Maska od samochodu od razu została wyczyszczona przez lakiernika na Mickiewicza, łączny koszt: 100zł. Nie ma śladu. Nie chodzi o pieniądze, tylko o fakt, że tak kur... nie może być.

Jako że sprawa wiele osób zainteresowała, z heheszek może zmienić się w kolejne CSI Wykop.
W załączniku pokazuję Wam wstępną trasę naszego/mojego wandala-kaleke, w komentarzu (bo nie będę tego propagował) wstawiam zdjęcia wandalizmu. Nie ująłem już samochodu, który jest pod tym linkiem. Zielona strzałka: kamera, czerwone to szacowana trasa, kółka to miejsca wandalizmu.

Za chwilę jak się nauczę, zawołam plusujących i krzyczących, jeśli ktoś będzie czuł się niepotrzebnie zawołany to przepraszam.
Jeśli ktoś z Was widział gdzieś takie znaki - proszę o informację. Zbiorę wszystko w jedna kupę.

#gdansk #afera #csiwykop #wandalkaleka
Pobierz PanPapryk - Halo Mirko, odbiór!
Skrót dla leniwych:
SPOILER

Wczoraj po powrocie ...
źródło: comment_ElrUIT5yo5KjpNffVMquv1Yc3WgMWvQA.jpg
  • 97
@PanPapryk: Widać, że to jakiś dzieciak; bardzo dobrze, że powiadomiłeś odpowiednią służbę.
Wcale to nie jest nisoko szkoldiwość bo jak widać na obrazku są to dość duże powierzchnie na których nasz "artysta" dokonał arcydzieła.
Co równa się z tym, że jak już go złapią, to raczej odmaluje (on lub miasto) całą ścianę lub też te przejscie podziemne.
@PanPapryk: Taki sam znak jakiś czas temu pojawił się w bramie bloku nr 33 przy ul. Dywizjonu 303. Pamiętam, że zwróciłem uwagę, że chyba jakiś dzieciak próbował narysować pentagram i nie umie.
@kaspe: Wiesz mniej więcje kiedy? U mnie cała akcja miała miejsce z wtorku na środę. Właśnie zgłosiłem cześć z nich do spółdzielni, ale chciałbym zgłosić wszystko za jednym razem.
@PanPapryk i tak jakby jakimś cudem go złapali to nic nie zdobią bo niska szkodliwość czynu..


@piperek: czemu niby? Wystarczy żeby z własnej kieszeni pokrył naprawę samochodu i nowe malowanie wszystkich ubaźgranych elewacji. Robi się z tego ładnych kilka tysięcy, jak nie więcej...