Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, że to nie jest ciążące nade mną fatum.

Mój pierwszy smartfon, który kupiłem jako nowy, to był, jak to się dziś określa, "flagowiec", z górnej półki, HTC TyTn pierwszy, kupiłem też pokrowiec.

Po dwóch tygodniach tak mi upadł, że pokrowiec nie pomógł, cały przód zdarty, naprawa wyniosła swoje.

Myślę sobie - jestem niezdara, to mam za swoje.

Później miałem jakąś Toshibę rozkładaną jak książka z dwoma ekranami, ten główny był w środku i ona mi spadała regularnie, sporo wtedy jeździłem na rowerze, odrapana jest koszmarnie, mam ją gdzieś do dziś. Następnie kupiłem używany Galaxy S (pierwszy), służy mi do dziś jako telefon zapasowy. Z oryginalną baterią, która wciąż trzyma, a to urządzenie z 2010 roku. Cały.

Następne były Samsungi z serii S, kupowane używane z gwarancją. W międzyczasie pojawiły się tablety, pierwszy Samsung kupiłem jako używany, odsprzedałem, gdy w sklepie kupiłem sobie inny. Ten ze sklepu wytrzymał 3 miesiące, usiadła na nim dziewczyna u mnie w domu. Następny Samsung używany, działa do dziś, kolejny Lenovo używany ale jak nówka z gwarancją, aktualnie używam.

Z telefonów kolejny był używany półroczny Grand Prime, do dziś działa, ekran cały, obudowa cała, tylko sreberko z krawędzi zaczęło się wycierać.

Myślę sobie, że przez 2 lata nie upuściłem telefonu, tego Prime, to co będę dalej dziadował z używkami, idę normalnie do polskiego sklepu jak człowiek i kupuję słynne siajomi.

A łamałem się jeszcze w samym sklepie, bo S9 taki ładny.

Ale wiem, że by mnie dupsko bolało, gdyby upadł, zostałem przy siajomi.

I by bolało, bo #!$%@? 2 miesiące po zakupie wczoraj upadł na beton, tył wgnieciony, delikatne pęknięcie ekranu, które gdy jest podświetlony, to prawie nie widać, ale jednak.

Czyli przez te 12 lat kiedy kupiłem chyba z 10 telefonów i tabletów, każde nowe uszkodziłem do trzech miesięcy od zakupu, każde używane przetrwało.

Czuję się jak dziad, że mam poniszczony telefon, a jednocześnie i tak dupa mnie cebulacka boli. Wysłużony Galaxy S do dziś nieuszkodzony i działa.

A i tak zdarzały mu się już pierwsze zauważalne przycinki temu #xiaomi #redmi5plus

Tyle.

#zalesie

Ps. Skoro już się rozpisałem, co myślicie o #huawei #p10 ? Kupię półroczną używkę z gwarancją w dobrym stanie i mi nie upadnie, zakład? #android
Pobierz Mordeusz - Powiedzcie mi, że to nie jest ciążące nade mną fatum. 

Mój pierwszy sma...
źródło: comment_Yb1pQgZecUyR3sGeH92OHdMWgG5c2OZG.jpg
  • 35
Większość sprzętu rozwalasz jak sam przyznajesz.


@FLAC: No właśnie jest dokładnie odwrotnie, rozwalam tylko to, co kupię nówka sztuka, większość kupowałem używek i tych nie rozwalałem. Cały wpis ze zrozumieniem przeczytać jeszcze raz ;p
@Mordeusz: no ja nie rozwalam ani nowych ani używanych xD

może masz jakieś psychologiczne uwarunkowanie. Nowy, pokażę że mnie stać i nie będę dbał i #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
może masz jakieś psychologiczne uwarunkowanie. Nowy, pokażę że mnie stać i nie będę dbał i #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@FLAC: No wybacz, ale to raczej ludzie się chwalą flagowcami po premierze, a nie ze średniej półki średniakami jak ten Redmi.

Sam się kurde zastanawiam co się dzieje.

Pewnie po prostu takie zbiegi okoliczności i tyle. Albo jakaś nerwowość z tyłu głowy, że telefon nowy.
wyjątek potwierdza regułę.

@FLAC: ten zwrot ma trochę inne znaczenie :)

@Kutazzz: no przecież OP nie planował tego, żeby wypuścić telefon z rąk, więc to także przypadki losowe.
I to, że akurat Tobie nie rozbił się wyświetlacz, to tylko dlatego że upadł Ci albo na miękką powierzchnię albo miałeś dużo szczęścia.
@FLAC: Też zastanawiam się nad swoim trybem życia, HTC oraz Motorolę miałem w czasie, gdy prowadziłem firmę, jeździłem na rowerze, dużo ruchu. Do HTC miałem dodatkową "obudowę" metalową, zamykaną na zatrzask, dziś się już tego nie spotyka, jak się dogrzebię, bo gdzieś to mam, to mogę zrobić fotkę, tak pechowo upadł, że metalowa obudowa się otworzyła i sunął po asfalcie później i zdarł się cały przód. Wtedy odzwyczaiłem się od pokrowców.
@Mordeusz: spokojnie to nie o tobie ale już tak ogólnie :D
Czyli w skrócie cały czas masz tendencje do upuszczania telefonów tylko Galaxy Prime kształtem i wykończeniem pasuje się do ręki i się w nich trzyma xD Nie kupuj telefonów z aluminiową obudową jak R5+ bo są śliskie
@marjanoos: Przeczytaj jeszcze raz co ja napisałem i ty bo widocznie nie ogarniasz. Raz piszesz o losowych przypadkach a teraz znów zmieniasz