Wpis z mikrobloga

80510 - 442 = 80068

Wyprawa "dookoła" Polski: dzień I (31.05.2018)

Czyli 20+ Krakowiaków i 10+ Warszawiaków


Wspaniała była to jazda nie zapomnę jej nigdy. Tłusta czterysetka na początek wyprawy z #krakow do #warszawa.

Nie będę się rozwodził jak sprawa wyglądała, bo wielu już relację napisało, więc mieliście okazję poczytać u innych kto gdzie i kiedy.

Cieszy mnie niezmiernie, że udało się zmobilizować ponad 20 osób z Krakowa i "okolic" oraz około 10 z Warszawy do wspólnej jazdy. Cieszy, że zdecydowana większość trasę tę ukończyła w całości. Większość nawet w dobrym zdrowiu i stylu.

Ja sam przez ponad 200km walczyłem z mdłościami na konkretnym poziomie, więc wspomnienia z drugiej połowy orbitują głównie wokół starań żeby komuś nie zrobić nowego wzoru na plecach w kształcie mocno nieregularnym. Na Centralnym w Warszawie o mało nie dołączyłem do żuli rzygających to rabatek. Obyło się bez większego faux pas, choć wymagało to kolosalnej ilości silnej woli. Poza tym jechało się rewelacyjnie. Mnóstwo rozmów, śmiechów i wszystkim należą się podziękowania, że chciało im się mi towarzyszyć. Szczególnie chłopakom, którzy dojechali z Tarnowa, Rzeszowa, Kielc i ogólnie daleko od Krk czy Wawy. Oraz @rdza i @theDOG za gościnę dla mnie i @Mortal84.

Za rok "tradycyjny" wypad do Warszawy będzie miał 500km, cobyście mogli poprawić swoje życiówki. A większość obecnych poprawiła też swoje w tym wypadzie.

Dla kronikarskiego obowiązku próba wpisania wszystkich obecnych Wykopków. Dzięki Wam i gratulacje wyników. Do zobaczenia za rok na 500km lub wcześniej jeżeli życie pozwoli.
@Cymerek @wspodnicynamtb @mihal34 @pe__pe @banan77 @kiwacz @libejro @Wilier @zukikiziu @Baczy @mosci_K @Mortal84, @makyo, @MordimerMadderdin @radoslaw-szalkowski @masash, @mikkeler, @oskar1100, @theDOG i @tytyrytek @negrobella @sosna119 @rdza @edicsson.

Jeżeli kogoś pominąłem to nie bijcie. Lub tylko trochę.

Strava

#100km #200km #300km #400km (nr 2) #metaxynarowerze #rowerowyrownik
metaxy - 80510 - 442 = 80068

Wyprawa "dookoła" Polski: dzień I (31.05.2018)

 Czy...

źródło: comment_GMFVkdpSzByf9vGXvf3tpviNzg9EaaT1.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@metaxy: po takich wpisach coraz bardziej zastanawiam się nad przesiadką na szose, chociaż kochane mtb też mi frajdę sprawia ale 400km na oponach 2,2 to mało realna sprawa( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@metaxy: @Cymerek: Teraz sobie przypomniałem, że pytaliście, czy wpadnę Wam pomachać. Tyle że miałem wtedy bana i nie mogłem nic odpisać ( )
Może więc tym razem przyjdę na powrót. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@metaxy co jedliście przy spalaniu prawie 9k kcal? :o


@krysc4d: u mnie podobnie jak u Rafała żołądek odmawiał współpracy. Przed wyjazdem o północy porcja makaronu, około 6 rano Hot-Dog na Orlenie, około 10:30 frytki i jakaś kajzerka w McD. Później do samego końca tylko lody i cola. Dodatkowo w międzyczasie 5 cukierków i jeden baton zbożowy z Biedronki.
  • Odpowiedz
@metaxy: ja już szykuję formę na przyszły rok ale mam chwilową przerwę bo w zeszłym tygodniu głupi ryj rozwaliłem i muszę się poskładać xd
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@metaxy dzięki Tobie i @Mortal84 kupiłem rower i zacząłem kręcić kilometry, mega frajda, czuję, że to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu, dzięki

@Etoph bardzo nas to cieszy. Niech Ci służy!
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
no to mnie zaskocyzles bo nastawialem sie na jakies batony proteinowe i żele energetyczne haha

@krysc4d je się zwykle cokolwiek komu smakuje. I to działa.
  • Odpowiedz
@metaxy: co do tych 600km, to mógłbyś jeszcze dodać, ile trzeba treningów, by osiągać jakikolwiek większy dystans. Ewentualnie, dla eksperymentu mógłbyś spróbować kiedyś wsiąść na MTB i porównać, ile km zrobisz w ciągu przeciętnego dnia, by widzieć jak kolosalne są różnice między rowerami. Oczywiście warto byłoby porównywać rowery z podobnych półek cenowych. :)

Swoją drogą, orientujesz się ile tak +/- średnio mogły kosztować rowery ekipy? Są to ceny rzędu tysiąc,
  • Odpowiedz
tak ze zdjęcia które wrzucił to jest tam kross vento to jest chyba wersja kosztująca około 2,5 tys


@simperium: były też Tribany 520, czyli aktualnie 2.399 za nowy w Decathlonie. Rower od którego bardzo dużo osób tutaj zaczynało przygodę z szosą.

trzeba pamiętać ze nie cena a zabawa się liczy


@nairoht: dokładnie
  • Odpowiedz