Wpis z mikrobloga

Stwierdzam, że albo ja jestem zbyt przewrażliwiony na punkcie swojej elektroniki, albo żyję wśród ludzi, którym higiena jest obca.
Laptopy chłopaków z działu są ubabrane, ekrany całe brudne od paluchów, klawiatury tłuste, poniszczone.
Ostatnio mieliśmy wieczór "integracyjny" i graliśmy na PS4, które przyniósł nasz kierownik to też było popękane, brudne, porysowane, pady upieprzone...

Co rano są ze mnie podś#!$%@?, że wyciągam czystego laptopa, przecieram go czasami, żeby nie był zakurzony, raz na miesiąc rozkręcam, żeby przedmuchać chłodzenie. Ba, nawet moja myszka jest czysta i nie lepi się od niewiadomych substancji...

#pracbaza #informatyka #programowanie

I to dorośli ludzie
  • 84
@KornixPL

raz na miesiąc rozkręcam, żeby przedmuchać chłodzenie

Generalnie sam lubię jak jest czysto i poukładane. Też nie raz słyszałem, że jestem pedantem.


Nie pisałeś jak często wycierasz, czyścisz, czy od razu szybko M U S I S Z przetrzeć najdrobniejszą at plamkę na monitorze albo lekko tłusty ślad na klawiaturze. Warto bowiem rozróżnić bycie pedantem z zamiłowaniem do czystości od zachowań obsesyjnych.

raz na miesiąc rozkręcam, żeby przedmuchać chłodzenie

To na
@szpongiel: Używam, teraz tak robię, bo nie mam biurka i po pracy laptop spoczywa na moich kolanach na łóżku, gdzie na 10m2 mieszkamy w dwójkę z psem, więc chcąc nie chcąc muszę to robić, zeby nie zaczął się gotować, a uwierz, że po miesiącu w takich warunkach już widać różnicę chociażby na radiatorach
@KornixPL: pracuję w IT i niestety potwierdzam to co mówisz, większość ludzi ma kompy tak zasyfione, że powinienem zakładać rękawiczki i strój ochronny jak coś na nich robię. Niektórzy mają tyle okruchów w klawiaturze że można by złożyć cały chleb.
W tym wątku jest masa ludzi, którzy czyszczą swoje laptopy bardziej niż przetarcie ekranu raz na tydzień kawałkiem koszulki bo ich brzydzi brudny XDDF
Jak mam zajęcia na uczelni w sali komputerowej to praktycznie zawsze po nich ide do łazienki umyć ręce. W domu gdy dotknę telefonu to idę od razu potem umyć ręce, chyba ze akurat go wyczyściłem. Gdy wracałem z laptopem do domu to od razu brałem chusteczkę+izopropanol i czyściłem go i myszkę (chociaż niedawno odkryłem że chusteczka+trochę wody i mydła jest nawet lepsza).
Ale często mam w pokoju bałagan xd.
@borsiu: Ja odkręcam trzy śrubki i mam dostęp do całego chłodzenia

@Shatter: Ja używam ścierki z mikrofibry ze środkiem do ekranów, a jak klawiaturę to każdy klawisz przecieram palcem pod ścierką.

@tmp1: Ja nie doprowadziłem do konieczności używania odkurzacza ( ͡° ͜ʖ ͡°)