Wpis z mikrobloga

Mały buildlog z budowy mojego simracingowego kokpitu na bazie BMW E36. Na dzień dzisiejszy cały stelaż pod deskę i monitor lub monitory w przyszłości jest gotowy do zamontowania w pokoju. W ciągu ostatniego miesiąca kilka ładnych popołudni zleciało na mierzeniu, docinaniu i budowaniu całości, żeby jakoś wyglądało i trzymało się kupy.

Co zostało zrobione:
- cały stelaż
- półka na kierownice
- podłączenie zegarów do komputera

Co jest w planach:
- złożenie i zamontowanie całości w pokoju
- zrobienie wiązki elektrycznej
- podłączenie zegarów i wszystkich przycisków z deski do komputera już na gotowo
- montaż manetek od wycieraczek i kierunkowskazów, ale tutaj będzie problem z miejscem
- obicie czymś podłogi
- być może zamontowanie skórzanych i elektrycznych foteli z Lexusa GS o ile się zmieszczą bo aktualne fotele z BMW są dosyć niskie, a deskę zamontowałem na ich wysokości
- przedłużenie rączki shiftera, żeby dało się założyć ori mieszek
- budowa i montaż hamulca ręcznego w miejscu ori BMW
- w dalszej przyszłości fajnie by było zamontować 3 monitory

Pewnie o czymś jeszcze zapomniałem, ale aktualnie nic więcej mi nie przychodzi do głowy. W planach jest jeszcze sporo i pewnie trochę czasu zleci zanim ogarnę to na tyle, żeby mnie zadowalało w 100% ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#simracing #assettocorsa
m1hc10 - Mały buildlog z budowy mojego simracingowego kokpitu na bazie BMW E36. Na dz...

źródło: comment_9rGIZWWR5wCY1GiNEBwqjGO1LpGo9UDt.jpg

Pobierz
  • 44
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (18)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @Radziwil172 @Ogladacz2137 @bims @BoBlubi @Babell @cin95ek @TegiLebJakZineDine @zabaracer @emjot86 @nino_onin @ZaczarowanyCzarodziej @przecietny @smoku235 @ogaras @Piotrekk-k @SebaOnePL @MA100DONT @messi_z_polski
@m1hc10: możesz mi odpowiedzieć na dwa pytania? W sumie to z tym będą trzy ( ͡º ͜ʖ͡º)

1. Dlaczego wnętrze bmw? Wszyscy robią na desce z e36 lub e46. Najczęściej się rozbijają czy o co chodzi?
2. Wyjaśnisz jak dokładnie podłączasz zegary pod pc? Mam działające od e38... w sumie to bym sobie też może podpiął xD
2. Wyjaśnisz jak dokładnie podłączasz zegary pod pc? Mam działające od e38... w sumie to bym sobie też może podpiął xD


@newerty: @m1hc10: Ja kiedyś zrobiłem zegary z BMW na mikrokontrolerze amtega która generowała sygnał dla obrotomierze i prędkościomierza na podstawie tego co dostawała z portu szeregowego. Na kompie skrypt w autoit czytający komórkę pamięci RAM z danymi o prędkości i obrotach. Tylko wyszło trochę zlagowane i rzuciłem w kąt.
biskup2k - > 2. Wyjaśnisz jak dokładnie podłączasz zegary pod pc? Mam działające od e...
@jmuhha: mam kanały od wentylacji, ale się nie zmieszczą z tak zrobionym stelażem jak aktualnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Michael_Corleone: zależy jak na to patrzeć, komputer jakiś w miarę ogarnięty, żeby pociągnął Assetto Corsę albo jakiś inny symulator, kierownica takiej klasy jak moja to jest koszt ok. 1000zł za używkę, deskę i wszystkie elementy miałem prawie za darmo, dwie płyty OSB kupiłem po 80zł/szt, do tego
2. https://www.sim-pc.de/ ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@m1hc10: kurde język najeźdźcy... w tym języku jedyne co rozumiem to 'hände hoch' - dziadek mnie nauczył na wszelki wypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spróbuję coś rozszyfrować z google translate. Dzięki.

Aha i musiałeś w jakiś sposób 'psuć' zegary uniemożliwiając im powrót do auta?