Wpis z mikrobloga

@Korba112: Mój znajomy, ratownik, mówi że do wszystkiego się przyzwyczaił ale każdy wyjazd do małego dziecka jest cięższy od poprzedniego. Po takiej akcji zawsze potrzebuje trochę czasu żeby dojść do siebie. Generalnie to współczuje Wam #!$%@? zarobków i traktowania. Taxi dla emerytów, obsługiwanie meneli a na deser martwe dzieci. Dobrze, że jednak jest jakaś satysfakcja z udanych akcji. Powodzenia i spokojnych nocek ;)
  • Odpowiedz
@atestowanie2: Hur dur co nas obchodzi że mało zarabiają. Hur dur wiedzą na co się piszą. O nie sraczka - ratownik pomush...!

Dobrze że napisał, każdy sposób na uświadomienie społeczeństwu jak przejabne ma ratoenik to krok w dobrą stronę.
  • Odpowiedz
tu jest Polska i podnosząc wypłatę x2 ratownikom, strażakom, lekarzom, pielęgniarkom […] zbankrutowalibyśmy


@pwone: Bez urazy, ale albo masz 18 lat i jeszcze nie wiesz jak funkcjonuje państwo, albo żyjesz w jakimś innym świecie.

Słyszałeś kiedyś o wyłudzeniach VAT? Setki miliardów złotych wyprowadzanych z kasy państwa przez bandytów.
Albo o setkach tysięcy zbędnych etatów urzędniczych? Kolejne miliardy wywalone tylko dlatego, że ktoś ma wujka
  • Odpowiedz
@Korba112: ty chcesz sie licytować kto widział wiecej, albo kto jest ważniejszy, Serio? To brzmi dziecinnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ofiary zabójstw czy zwłoki (koleżanka bardzo przeżywała kiedys sekcje utopionego małego dziecka) na sekcji są „mocne”. Policjanci informują rodziny o śmierci ich bliskich, załatwiają również opiekę psychologa. Policja ma obowiązek informowac rodzine. Nie jestes jedyny (choc chyba tak ci sie wydaje). Prokuratura tez uczestniczy w sekcjach tak btw. Sędzia, radca, adwokat na sprawie dysponują juz tylko fotkami z akt, no ale to tez delikatnie „cos widzieli”. Ty, a wiesz ile dochodzeniówka czy technik sie naoglądaja? Nie mniej od was. A taki lekarz to się ludzkiego cierpienia dużo wiecej od was naogląda i ma bardzo odpowiedzialna prace (wy ratujecie, a on i ratuje i leczy), na maksa męcząca i co? On powinien dostać podwyżkę i mógłby tez tak gadać ze to wam się nie należy. A pan z NFZ to już w ogóle jest najważniejszy, choc z rodzina w ogóle nie rozmawia i nie widzi ratowania życia na własne oczy

Wydaje mi sie, ze chcesz ze swojego zawodu robic taka szopkę jak kierowcy tira z tymi bułkami i szynkami. Piszesz o tym jaki to ratownik med jest ważny próbując deprecjonować wartość innych zawodów jako rzekomo mniej doniosłych społecznie. Nie, nie każdy musi robic to samo a i tak jest potrzebny. Ale widzisz ta cała machina państwowa żeby funkcjonować to nie potrzebuje miliona ratowników medycznych tylko sa rożne zawody, które maja inne zadania, ale to nie znaczy ze sa mniej ważne. 

W końcu gdyby nie kierowcy tirów to nie miałbyś swojego sprzętu, gazików, nożyczek, strzykawek igieł i
  • Odpowiedz
  • 11
@terwer358

Nie deprecjonuje żadnego z tych zawodów, bo strażacy i policjanci mają swoją ciężką robotę. Śmieszy mnie tylko porównanie (nie Twoje) np do OSP, że oni się również naoglądają. Być może ale skala nie ta. Nie chodzi mi o licytację. Ja nie wejdę do płonącego budynku lub nie będę obezwładniał kogoś kto idzie na mnie z siekierą ale oni z kolei nie widzą przed sobą klęczącej matki 14-latka błagającej, by nie
  • Odpowiedz
najprawdopodobniej zachłysnęło się pokarmem.


@Korba112: Mogło też udusić się z powodu zatkania dróg oddechowych piersią matki kiedy ta przysnęła. Niezależnie od tego jaka była przyczyna straszna tragedia się zdarzyła. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@pwone: nie zbankrutowalibyśmy. Pod jednym warunkiem: radykalnego zmniejszenia liczebności instytucji i urzędników państwowych i ukrócenia miliardowych kradzieży „na górze”, które dzieją się cały czas
  • Odpowiedz
dlaczego nie bierzecie przykładu z grup które protestują z powodzeniem, na przykład górników?


@musztym: moze dlatego ze ciezko wynegocjowac cos w tym kraju nie palac opon. Moze dlatego ze lekarz za etat tez ma 2300 +/- wiec jak podniosa ratownikom to beda musieli grubo podniesc lekarzom. Szanse nikle, za duzo kasy, by rzad ulegl.
  • Odpowiedz