Wpis z mikrobloga

Mama karmiąca jednocześnie niemowlaki - bliźniaki. Ze zmęczenia zasnęła przy karmieniu. Po obudzeniu się - jedno dziecko jest sine i nie oddycha. Wzywa pomoc, zaczyna reanimować syna. Godzinna reanimacja, bez efektu. Dziecko nie żyje. Matka nigdy sobie tego już nie wybaczy.

#wejsciesilowe #ratownikmedyczny #999 #ciemnastronamiasta
  • 150
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Neq: Może dostać tzw bezdechu, a nie każdy wie jak temu zaradzić. Jeżeli ktoś ma małe dziecko proponuję mu dmuchnąć w twarz, zobaczycie, że ma pewny odruch, wdychania powietrza :) Dlatego np w przypadku bezdechu zaleca się dmuchać dziecku w usta, odruch bezwarunkowy. Nie wypowiem się do jakiego wieku, bo nie wiem. Moje dziecko ma 14 miesięcy i już to traci :)
  • Odpowiedz
No ok, ale jak ktoś wyszedł zza autobusu bo chciał skrócić drogę i komuś wlazł pod koła? To luz rozumiem


@pkrr: wtedy zależy :D
bo przejeżdżając koło przystanku autobusowego, przejścia dla pieszych, itd. należy zachować szczególną ostrożność - i jak pieszy uderzy w bok samochodu sprawa jest prosta (wina pieszego, jak się zabije to winny nieumyślnego spowodowania śmierci byłby on sam - ale z uwagi na śmierć domniemanego sprawcy postępowanie umarza się)
jak go samochód jednak trzepnie to jest na dwoje babka wróżyła - bo albo biegły wyliczy, że kierowca miał czas zareagować (wtedy winny) albo nie miał czasu (wtedy
  • Odpowiedz
spowodowanie wypadku jest ZAWSZE nie umyślne


@kusiu175: wypadek tak, jest z definicji nieumyślny
ale jest konsekwencją umyślnego niestosowania przepisów - zasad ruchu drogowego
  • Odpowiedz
  • 0
@elektryk_niskich_napiec a czy nie jest naturalnym odruchem i instynktem samozachowawczym złapać oddech w momencie braku tlenu(nie wspominając o chorobach i niewydolności). Są jakieś przypadki zgonu, utraty przytomności czy brak oddechu u zdrowych dzieci?
  • Odpowiedz
@Neq nie wiem, napisałem tylko o zdarzającym się bezdechu, dzięki któremu musiałem kupić monitor za 400 zł. Takie sprawy wychodzą w najmniej oczekiwanych momentach, ale osobiście uważam, że w sumie urządzenie działa jak powinno.
  • Odpowiedz
@megawatt: no nie wiem czy masz rację. Jeżeli sprawca powie " Umyślnie nie zatrzymałem się przed znakiem STOP i wjechałem na skrzyżowanie uderzając inny pojazd" forma stadialna- zamiar w tym przypadku jest ewentualny co dalej czyni to celowym działaniem. Natomiast, jeżeli ktoś powie " zagapiłem się, nie zauważyłem znaku i wjechałem w inne auto" W tedy niema zamiaru, jest to całkowicie nie umyślne.
  • Odpowiedz
ginie dwumiesięczne dziecko - tragedia, rozpacz, psychiatryk

ale jak matka zabija (!) to dziecko kilka miesięcy wcześniej jak jeszcze jest w jej łonie to artykuł w wyborczej i "ulga"
  • Odpowiedz
@Korba112: Myślałem że dzieci czy inne małe ssaki mają jakieś zabezpieczenie przed zachłyśnięciem. Może niewłaściwa pozycja karmienia? Jakoś nie czytałem by się innym takie coś zdarzyło przy karmieniu naturalnym prosto z piersi.
  • Odpowiedz
czemu ratownik zarabia tyle ile pani na kasie w biedronce albo jakiś pracownik produkcji?


@kamilo80: Bo się na tyle godzi. Nie byłoby chętnych to by podnieśli stawki, nie mieliby wyjścia, ratownicy są niezbędni.
@Korba112: Macie takiego asa w rękawie i nic nie robicie. A zrobić strajk, nie ratować, zażądać dwukrotnej podwyżki. Nie będzie komu ratować to podniosą pensję w dwie godziny. To nie niepełnosprawni. Niepełnosprawni nie są nikomu
  • Odpowiedz