Wpis z mikrobloga

@rdy nie jestem posiadaczem, ale kuzyn ma Giuliette, z jakimś benzyniakiem, niestety nie wiem z jakim, chyba 3 lata już nią jeździ i sobie chwali, wcześniej miał audi a3 z 2009 i mówi że alfa jednak dużo lepsza
@szaremyszki: Jeździłem 170-konną Giuliettą i daleko jej do daily. Przezajebiste prowadzenie i zbiera się jak #!$%@?. A do tego to był tylko diesel ^_^ Pomyśl, że MiTo z turbo benzyną waży niecałe 1200 kg i ma fabrycznie 7,5 do setki - to nie jest zwykłe daily, nawet jeśli na takiego wygląda, uwierz mi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rdy: Jak wyżej - Giulietta kozak auto, moje nastèpne na 90%, a latam aktualnie dużo większą 159 i lubię większr auta. W Giulietcie się zakochałem i dla marki mogę zrezygnować z bagażnika - Alfy to chyba najlepiej prowadzące się przednionapędówki, jakie znam.
@Funky666: no właśnie mi jest potrzebne małe auto w zasadzie, nawet 2osobowe (z awaryjną możliwością posadzenia kogoś z tyłu) dlatego mocno rozważałem ds3, który ciągnie jak posrany (7,5s do setki) i MiTo. Teraz jeżdze prawie 5 metrowym i jeżdzienie tym po warszawie wraz z parkowaniem to nie jest najciejkawsza rzecz
Ale wpadłem na całkiem spoko giuliettę z tym silnikiem też
@rdy: Może i tak, zostaje jeszcze odma, czyszczenie dolotu, branie oleju i kilka innych kłopotów. Ma też zalety, jest dynamiczny i oszczędny.
@ubeusz: wiesz na 1.6 thp z nowszej generacji bym się zdecydował. do starszych modeli można zamontować już poprawiony rozrząd co trochę polepsza sytuację. Jeżdżę 3008 który jest kawałkiem klocka i spalanie 8 - 8.5 litra przy dość dynamicznej jeździe robi wrażenie. Jednak nie jest to silnik typu jeździsz i nie przejmujesz się. Trzeba pamiętać o oleju.
@ubeusz: wiesz, w necie to generalnie odradzają wszystko :D Ja robię rocznie 10k, więc jestem w stanie spokojnie 2x olej wymienić w tym czasi
@senq87: a przypadkiem ten silnik nie toleruje w ogóle gazu? tam jest wtrysk bezpośredni chyba