Wpis z mikrobloga

Halko, w sobotę będę robił trasę 1400km.. Jestem prawdopodobnie jedynym kierowcą, jakieś porady, żebym nie zasnął za kierownicą + jakieś uwagi na trasie Polska-Francja?
#trasa #samochod #podroze
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@filip-debski: zmniejsz temperaturę w środku żeby ciepło nie było bo to potęguje sennosc. Jak czujesz zmęczenie to otwórz okno żeby dostać świeżym zimnym powietrzem. (Mi pomaga) a jak czujesz się naprawdę śpiący i zmęczony to zjedz na parking i się kimnij 1-2h bo zasnąć jest naprawdę łatwo. Więc nie warto narażać siebie i innych
  • Odpowiedz
@filip-debski: jak pojedziesz od rana to ani się nie spodziejesz a walniesz 1000km, bo autostradą się jedzie o wiele bardziej komfortowo niż landówką :) Już ktoś napisał wcześniej cenne rady, ale też staraj się rozmawiać z kimś, to też pomaga. Jak jadę długo to jak tylko inni idą spać, albo się uciszają to automatycznie robię się bardziej zmęczona. Pomogły mi też gumy do żucia mocno miętowe i awaryjnie redbull, ale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@filip-debski: Tak jak pisali: otwarte okna powietrze i hałas budzą. Jak nie masz czasu na kimę to i tak zejdź na 5min na parking, poskacz, potańcz i obudzisz się. Google maps włączone, jak trafisz wiekszy korek to omiń landówkami. W francji jak nie jedziesz autostradą to mało parkingów a od z-------a fotoradarów. Nie zdziw się jak spotkasz tam radar 20km od najbliższej miejscowości...
  • Odpowiedz
@filip-debski: wyśpij się przed trasą.
Wyjedź o takiej godzinie, żebyś Polskę „zrobił” nocą - zaoszczędzisz czas.
Ustaw wygodnie fotel, to jest zajebiscie ważne, jak zacznie boleć Cię kręgosłup będziesz męczył się dużo szybciej. Nie przeginaj z prędkością, im szybciej tym bardziej jesteś skupiony - szybciej się męczysz. No i rób regularnie postoje, szerokości Mireczku ;)
  • Odpowiedz
@filip-debski: Niemcy jak dasz rade przejedź w nocy, znacznie mniejszy ruch. Uważaj na fotoradary w Niemczech bo nie ma znaków informujących o nich :) We Francji fotoradary sa poprzedzone odpowiednimi znakami ale tez nie szalej bo moga sie zdarzyć takie nieoznakowane ale to poz autostradami.
  • Odpowiedz
@filip-debski: wyśpij się porządnie z czwartku na piątek i z piątku na sobotę. Zrób sobie termos swojej ulubionej kofeiny, rób regularne postoje i nie wariuj. A jak czujesz senność to najlepiej zjedź z drogi i przekimaj 20-30 minut, czasami lepiej działa niż litr kawy. Nie wiem jak ceny paliwa, ale chyba u Niemców taniej niż we Francji.
  • Odpowiedz
@filip-debski: pyknąłem taką traskę w 13h, jedyna przerwa to tankowanie po drodze i 2 razy 15 minut na wyprostowanie nóg i poskakanie sobie.

Ale generalnie to jak poczujesz ze sen mocno Cie bierze, to nie udawaj chojraka, tylko zatrzymaj sie, powiedz wszystkim co i jak, wyslij ich na spacer a sam zrob sobie 30 minut drzemki. Z tym nie ma zartow.
  • Odpowiedz