Wpis z mikrobloga

Kurła, jak ja bym chciał się urodzić i żyć w takiej średnio-wyższej klasie społeczeństwa USA w latach 80-90'. Piękny dom bez żadnych płotów i #!$%@? psów, w tle dzieciaki się ścigają na zajebistych rowerach, każdy mówi sobie dzień dobry, rano podjeżdża prawie pod dom autobus żeby cię zawieźć do zajebistej szkoły z prawdziwym i zadbanym boiskiem, narzekasz w stołówce na jakość pizzy i hamburgerów, potem wracasz "zmęczony" żeby sobie poleżeć i pograć na Nintendo a w tym czasie twoja matka przynosi ci tosty, w tle leci dźwięk z radia jak zajebisty jest twój kraj i jedynym twoim zmartwieniem jest to że dzisiaj już nie pójdziesz sobie kupić nowej gry za kieszonkowe bo zamknięte, oraz to że Chris dzisiaj nie może wpaść do ciebie bo pojechał do Aspen.

#ameryka #usa #nostalgia #dziecinstwo #zalesie #takaprawda #gownowpis #przegryw
t.....t - Kurła, jak ja bym chciał się urodzić i żyć w takiej średnio-wyższej klasie ...

źródło: comment_xi5hGYtdRH32bgoRtWPujA66Ichk7Qlj.jpg

Pobierz
  • 141
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kremufczyn: kwestia perspektywy tbh i tego czy patrzysz na siebie czy na „przeciętnego” Polaka. zgadzam sie ze jest u nas #!$%@?, ale po roku mieszkania za granica pojawia sie jakoś tęsknota i chęć naprawienia tego gowna.

z drugiej strony nie mam ochoty naprawiać czegos co jest zarządzane w taki #!$%@? sposób xD

a jeśli chodzi o wyolbrzymianie, to patrząc na sposób zycia ludzi w Londynie to Szczecin czy Warszawa nigdy
  • Odpowiedz
żyć w takiej średnio-wyższej klasie społeczeństwa


@to_jest_chyba_kurcze_zart: Dobrze, że zwróciłeś uwagę, że ten wyidealizowany obraz USA pokazuje klasę wyższą i generalnie niewielu Amerykanów może sobie pozwolić na takie życie.

Jakby twój ojciec zarabiał 20 tysięcy złotych na rękę, to też mógłbyś mieszkać w ładnym, dużym domu na przedmieściach, chodzić do prywatnej szkoły z innymi bogatymi, zadbanymi dziećmi a nie patusami z blokowiska, też miałbyś konsolę i całą szafę gier i
  • Odpowiedz
@to_jest_chyba_kurcze_zart: Kurcze, jakbym chciał się urodzić w takiej Polsce w latach - powiedzmy - 60tych by na przełomie 89/90 nie być dzieciakiem tylko facetem lvl20-30... Firemki wyrastały jak grzyby, od szczęk do Optimusa a podatków (przez 3 lata chyba) nie płaciło się wcale... Konkurencji zero... Kto miał wtedy trochę odwagi i w miarę łeb dziś jest milionerem.
  • Odpowiedz
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: Zgadza się tylko u nas jest masa ludzi poniżej średniej i sporo bogatych. Typowej licznej średniej klasy nie ma ;<
@Assailant: Niech będzie sobą tylko bardziej miłym, "kolorowym" człowiekiem który pracuje i lubi swoją pracę i stać go na normalne w XXI rzeczy i trochę fanaberii :D Chce kupić 20 letni jacht? to niech go kupi. Chce quada to go kupi, chce 1080 Ti to go kupi.
  • Odpowiedz
Ciekawe za ile lat Polska będzie na takim poziomie by przeciętny Polak mógł

- mieć dom

- jeździć na wakacje z 2/3 razy do roku

- mieć samochód z salonu/prawie z salonu

- kupować normalne rzeczy jeśli ich potrzebuje kompresor/karchera/spawarke/nowy komputer/ zmywarke

- raz na parę lat zrobić remont bez kredytu na 10 lat
  • Odpowiedz
@to_jest_chyba_kurcze_zart a ja sie wychowałem w latach 90 na blokach w polskim mieście 80tysiecznym. Mielismy boisko do pilki kazdy malolat mial z bazarku 10 koszulek z Salasem Vierim Del Piero i Shevchenką. Wieczorami latem byly jakies zabawy typu gonienie szukanie w grupach itp. Z Dziadkami jezdzilem na budowe bazyliki w Licheniu xD na komunie dostalem rower i walkmana. Moja matka byla nauczycielka pozniej na kredyt i z pomoca dziadkow kupila Deawoo
  • Odpowiedz
@to_jest_chyba_kurcze_zart: Nie no kurła jasne. Lepiej jest na wiosce w Indiach, Chinach czy w Sierra Leone.
Same Chiny i Indie to 30% ludności świata. W innych krajach Azji też często jest #!$%@?.
Do tego właściwie cała Afryka też ma gorzej od nas. W Europie Ukraina, Białoruś, Armenia i inne też #!$%@?.
Dodałbym jeszcze Meksyk i większość Ameryki Łacińskiej i część Południowej (np
  • Odpowiedz