Wpis z mikrobloga

Nie każdy trening się udaje... według sugestii każdy wpis taguje #strongaf

Dzisiaj był max effort upper, i do pobicia rekord 221kg w 3board press. Sztanga już przy rozgrzewce "ciążyła" ale cisnąłem dalej, przy 206kg fail, spalone od razu na deskach, chwila ogarnięcia i poszło 206kg, następnie 216kg też gładko, 226kg niestety kilka cm na deskami się zatrzymało i koniec. A po cichu liczyłem na zrobienie 230kg+ dzisiaj.
Ogólnie od roku cisne właściwie każdego tygodnia nowe rekordy, i mój success rate jest gdzieś na poziomie 95%++, na palcach jednej ręki można policzyć treningi gdzie nie udało mi się zrobić nowego 1RM. Ale znam przyczynę dlaczego dziś nie wyszło, za ciężki trening dynamic effort upper w niedziele.

Bo w niedziele zrobiłem ciężkie 9x3 speed bench, a potem pocisnąłem ogromny PR w 5board press 5RM. Co ciekawe nie czułem zmęczenia, wręcz przeciwnie czułem się zregenerowany, ale jednak CUN dostał wtedy mocno po dupie i nie doszedł do siebie, przez to spalenie już mniejszego ciężaru dzisiaj oraz brak rekordu.

Potem postanowiłem kompletnie odpuścić resztę asyst "push", i standardowo dowaliłem volume na plecy, bo tego nigdy nie za mało.

3board press 160x3 180x1 206x0 206x1 216x1 226x0
Low pulley row 5x10
lat pulldown wide grip 5x10

Dwa ćwiczenia na plecy w zupełności wystarczyły bo zostało przerzucone w nich aż 11ton

Wieczorem kolejny trening, łapy+barki.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
  • 11
@beefislife: Do pewnego czasu używałem poniższego gryfu, czyli właściwie jednego z najtańszych olimpijskich.

https://ferros.pl/pl/p/Gryf-olimpijski-220cm50mm-Economic-max-350kg-z-zaciskami/564

Ale zauważyłem że w wyciskach mi zaczyna sprężynować gdy dynamicznie startuje fazę koncentryczną i bardzo mi to przeszkadzało, nie wspominając już o siadach...

I wymieniłem go na ten

https://ferros.pl/pl/p/GO700-GRYF-OLIMPIJSKI-220-CM-HMS-Z-ZACISKAMI-LOCK-JAW-RED/1912

Różnica kolosalna, specjalnie wziąłem 30mm, zależało mi na dużej sztywności właśnie do wycisków i siadów. Wiem że na zawodach jest używana mniejsza średnica do wyciskania, ale większa średnica
@beefislife: A tego to nie wiem, po prostu ten gryf wydawał mi się najbardziej odpowiedni jak na moje potrzeby. Ogólnie ze swojego sprzętu jestem zadowolony, bo wszystko mam sprawdzone i ufam temu. Bo sprzęt nawet na konkretnych siłowniach czasami woła o pomstę do nieba, gówno gryfy do tego pokrzywione, pękające linki wyciągów, czy zabezpieczenia w racku które 150kg wyłamuje lol (tak było)