Wpis z mikrobloga

w goroncych pojawił sie wpis kolejnego "znawcy" motoryzacji propagującego tezę, że drogie samochody nie mają prawa być zasilane gazem LPG. Takie osoby (zazwyczaj niemające jeszcze za sobą egzaminu gimnazjalnego, a ich jedyne doświadczenia z samochodami zamykają się w klamerkach dwóch czy trzech razy gdy wujek Bogdan dał im usiąść za fajerą ale oczywiście tylko "dla bezpieczeństwa" na jego kolanach xD)Zazwyczaj argumentują to stwierdzeniem, że jezeli wlasciciela stać na drogie auto to powinien on je zalewać jak najdroższym paliwkiem bo inaczej to wstyd.

Prawda jest taka, że w Missouri gdzie paliwo LPG staje się coraz popularniejsze, można zobaczyć już reklamy zakładów montujących gaz, a amerykańscy mechanicy nie mogą przestać gadać o tym jak LPG może zrewolucjonizować rynek paliwowy w USA.

Prawda jest taka że większość Ameryki jezdziłaby na LPG gdyby tylko miała taką opcję, bo dla typowego jankesa 50-70c za litr benzyny to bardzo drogo. #motoryzacja #samochody #ciekawostki #usa
PomidorovaLova - w goroncych pojawił sie wpis kolejnego "znawcy" motoryzacji propaguj...

źródło: comment_ftJ1s7DmWxO0dvRpVLDkklR94bEiL7i9.jpg

Pobierz
  • 116
  • Odpowiedz
@audiokoks: No widać, że nie rozumiesz. To są pozorne oszczędności, wyda mniej przy dystrybutorze, a oszczędności zostawi u mechanika. Zresztą, o czym my tu mówimy:

"Autogas is the third most popular automotive fuel in the world, with approximately 16 million of 600 million passenger cars powered using the fuel, representing less than 3% of the total market share."
  • Odpowiedz
@audiokoks: trzecim, ale to ciągle tylko 3% całości xD.

Co się psuje? wszystko. Zaczynając od mózgu właściciela, następnie podzespoły mechaniczne samego auta - czy to przez źle wyregulowany gaz, czy przez słabą jakość elementów - nie wiem. Wiem, że koncerny wydają miliardy dolarów, by silnik chodził na benzynie i dla własnego dobra lepiej tego nie zmieniać. Chcesz oszczędności - kup mniejsze auto lub diesla. Chcesz sportowe auto - żyj z
  • Odpowiedz
@audiokoks: Kup sobie corsę GSI z gazem. Pociskaj trochę, okaże się że dawka była za uboga, wypaliło zawory. Za 2000 zł robisz ją na Tiptop. I wszystko spoko, na gazie i tak zaoszczędzisz dużo.

Kup Maseratti BiTurbo (jak było tanie) zainstaluj gaz, pojeździj pół roku, zjeb sprężarki i zawory bo dawka za uboga, płacz że remont 20k pln....

Stąd te pozorne oszczędności przy zakładaniu gazu do drogiego auta.

@PomidorovaLova
  • Odpowiedz
podzespoły mechaniczne samego auta - czy to przez źle wyregulowany gaz, czy przez słabą jakość elementów - nie wiem

nie wiem


@Student_AWAS: I tyle w temacie. Nie znasz się na czymś? Nie potrafisz udowodnić swoich racji? To się po prostu nie udzielaj.
  • Odpowiedz
Kup sobie corsę GSI z gazem. Pociskaj trochę, okaże się że dawka była za uboga, wypaliło zawory


@aarahon: Instalacja nowej generacji nie dopuści do ubogiej mieszanki, wiesz czemu? BO KORZYSTA Z #!$%@? SONDY LAMBDA. W nowych autach często są po trzy, cztery sondy. Nie ma najmniejszej możliwości wypalenia zaworów/gniazd zaworowych przy instalacji 5, 6 czy nawet 7 generacji. Kolejny ekspert...

Kup Maseratti BiTurbo (jak było tanie) zainstaluj gaz, pojeździj pół roku, zjeb sprężarki i zawory bo dawka za uboga, płacz że remont 20k
  • Odpowiedz
@audiokoks: Mi się po prostu nie chce, prowadziłem takie dyskusje wielokrotnie, jak mówię, LPG to stan umysłu, dla was gaz to świętość, nie dlatego, że daje wam możliwości oszczędzania, on daje wam w ogóle możliwość jeżdżenia, bo inaczej większość gazowców ganiałaby PKSem - ale że teraz się trochę w Polsce poprawiło to pojawiają się takie kwiatki jak ten Mustang, czy inne w miarę nowe auto z tym dziadostwem.

Aha, jak
  • Odpowiedz
Aha, jak będziesz robił UPG, albo zawory to wspomnisz moje słowa. Może auto po prostu zacznie ci się palić z nieszczelnej rurki LPG, albo źle zamontowanej instalacji elektrycznej - możliwości spiepszenia auta od LPG są nieograniczone.


@Student_AWAS: Ja #!$%@?. No nie mam słów do ciebie. :(

Zdradzę ci pewną tajemniczą wiedzę. Czy wiesz, że samochody przystosowane do benzyny z zawartością ołowiu, po przejściu na benzynę bezołowiową miały problemy z wypalającymi się gniazdami zaworowymi i zaworami? #!$%@? SPISEK #!$%@? MECHANIKÓW TYLKO BENZYNA Z OŁOWIEM KURŁAAA. BENZYNA BEZOŁOWIOWA TO STAN UMYSŁU
  • Odpowiedz
@audiokoks: Tak, bo każdy kupuje sondę lambda jak się zepsuje. Wykręcenie jej i założenie kawałka metalowej rurki kosztuje 50 zł, nowa to ponad 350 zł, jak myślisz którą opcję wybierze ktoś to taką corsę sprzedaje? Nie mówiąc o tym że jak mamy w oplach dwie sondy to błędy drugiej wskazują na katalizator a ten tani nie jest.

Uczepiłem się ubogiej mieszanki bo to najczęstsza przyczyna awarii silników z powodu lpg,
  • Odpowiedz
@audiokoks: Umiesz czytać? łącznie da to ok 50-60K na rok. Nie mówię, że to jakieś wielkie przebiegi, ale pochwal się ile sam robisz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Inna sprawa, że nawet jakbym robił 2x to bym kupił diesla, a nie LPG.

Przestań mi gadać o jakimś dbaniu o instalacje xD, normalne auta (bez LPG) jeżdżą całe swoje życie bez dotykania układu paliwowego, a ty znowu mi
  • Odpowiedz