Wpis z mikrobloga

w goroncych pojawił sie wpis kolejnego "znawcy" motoryzacji propagującego tezę, że drogie samochody nie mają prawa być zasilane gazem LPG. Takie osoby (zazwyczaj niemające jeszcze za sobą egzaminu gimnazjalnego, a ich jedyne doświadczenia z samochodami zamykają się w klamerkach dwóch czy trzech razy gdy wujek Bogdan dał im usiąść za fajerą ale oczywiście tylko "dla bezpieczeństwa" na jego kolanach xD)Zazwyczaj argumentują to stwierdzeniem, że jezeli wlasciciela stać na drogie auto to powinien on je zalewać jak najdroższym paliwkiem bo inaczej to wstyd.

Prawda jest taka, że w Missouri gdzie paliwo LPG staje się coraz popularniejsze, można zobaczyć już reklamy zakładów montujących gaz, a amerykańscy mechanicy nie mogą przestać gadać o tym jak LPG może zrewolucjonizować rynek paliwowy w USA.

Prawda jest taka że większość Ameryki jezdziłaby na LPG gdyby tylko miała taką opcję, bo dla typowego jankesa 50-70c za litr benzyny to bardzo drogo. #motoryzacja #samochody #ciekawostki #usa
Pobierz PomidorovaLova - w goroncych pojawił sie wpis kolejnego "znawcy" motoryzacji propaguj...
źródło: comment_ftJ1s7DmWxO0dvRpVLDkklR94bEiL7i9.jpg
  • 116
@Student_AWAS: jeżdżąc głupim grande punto przez 100 k w 7 lat jest oszczędność prawie 20 tys. zł na samym paliwie. Nawet jak mi coś się zepsuje to za to co w teorii bym przewalił na benzynę to mogę wszystkie flaki w tym samochodzie wymienić albo kupić drugi taki samochód i jeszcze by zostało. Jeżdżenie na gazie nie jest cechą biedaków, którzy gdyby nie możliwość zalania taniego gazu to by jeździli PKSem,
@PomidorovaLova: to znaczy dużo względem tego co samochód oferuje. Za niewiele więcej(w Europie) można mieć BMW o zbliżonej mocy i sporo niższym spalaniu. Faktem jednak jest, ze mustang to taki amerykański passat, a który w Polsce odnajduje swoich fanów. Sporo chłopaków gazuje, nowe 5.0 to straszne potwory, z kolej taki ecoboost na trasie 6,5l potrafi spalić, a mimo to mocy tez mu nie brakuje. Ja tam popieram dbanie o swoje finanse
@Jarython różnica miedzy europejskimi a amerykański samochodami jest taka, że z reguły amerykańskie samochody są proste a silniki mają dużą pojemność ale są proste w konstrukcji. Europejskie wręcz przeciwnie - nawet te na rynek amerykański BMW, Mercedes czy Opel są zaawonsowane technicznie, silniki są wyżyłowane elektroniką i skomplikowane w naprawie. Przyczyna tego stanu rzeczy jest jedna - w USA gdy jedziesz samochodem przez cały kraj możesz przez 2-3 dni napieprzania po autostradzie
@#!$%@?: mówiąc klekot mam na myśli ludzi biorących A4 B5 cabrio z 1.9TDI, Megane CC z 1.5dci i inne carbio z silnikiem mającym ledwo 100KM i la luzie pracującym stado bocianów, albo kogoś kto bierze powyższe silniki + pakiet sportowego nadwozia.
@Tarzan_boj tutaj masz rację ale bardziej chodziło mi o odbicie piłeczki do zarzucających "gaziakom" biedactwo.
@PomidorovaLova: ja kiedyś ma demotach przeczytałam, że kolesia #!$%@? gdy ktoś przed nim ma rachunek za mniej niż 40 zł. Zapytałam się co mam zrobić dla jego komfortu jeśli pełen zbiornik gazu kosztuje mnie 35 zł to mi odpisał, że gaz to w zapalniczkach jest xD zapytałam się o jego adres bym mogła wysłać maść na ból dupy.
@PomidorovaLova: ja tam widzę tylko jeden problem z LPG (moje wszystkie auta oprócz Fiata 126p jeździły na gaz) już nie chodzi o filtry, droższe przeglądy itp bo to śmieszne pieniądze, ale instalujesz LPG, ustawiasz itp a tu skład gazu na jednej stacji taki, na drugiej sraki. W zimie inny, w lecie inny...