Wpis z mikrobloga

Mirasy pomóżcie. Planuje kupić nowe auto i nie wiem co wybrać. Najważniejsza jest dla mnie bezawaryjność, chce jak najmniej o nim myśleć i się martwić, po prostu wsiadać i jeździć. Pułap cenowy +- 100 tyś PLN. Najlepiej combi/suv ewentualnie sedan/van. Mam nadzieje ze produkują jeszcze auta bezawaryjne, ale po moich przygodach z trzyletnią insignią straciłem wiarę w koncerny motoryzacyjne #pytanie #pytaniedoeksperta #motoryzacja #samochody #kupnosamochodu
  • 27
@lesiuuu dzisiaj facet na zajęciach mówił ze mercedes przez w124 prawie zbankrutował, wiec może w124 a resztę na remont. A serio to chyba jakiś hyundai albo kia
@modzelem: chodzi mi przede wszystkim o niezawodność, aktualnie jeżdżę combi 2,0 130 km w dieselu i szukałbym czegoś o tych parametrach , ale jestem otwarty na różne propozycje ( ͡º ͜ʖ͡º)
@budus2: Jeździłem CHR hybrydową, szkoda tyle pieniędzy wydawać na auto, które po prostu nie jedzie. Silnik jest słaby, skrzynia CVT dodatkowo go zamula. To byłoby bardzo fajne autko gdyby wsadzili tam coś mocniejszego. Wersja benzynowa też nie napawa optymizmem, raptem 112KM i silnik 1.2 turbo. Póki co, nie polecam.
@lesiuuu: Może Mazda 6 kombi z silnikiem benzynowym 2.0 165KM? W wersji SkyMotion kosztuje 103k, a masz tam kompletne wyposażenie, niczego nie brakuje. Poza tym wiem z własnego doświadczenia, że dostaniesz jeszcze 4-5% wartości auta na dobranie sobie dodatków z katalogu (navi, dodatkowe czujniki, opony - co chcesz). https://www.mazda.pl/assets/poland/cars/Mazda6%202017/Cennik%20Mazda6%202017.pdf

PS. Sam od miesiąca jeżdżę trójką, także jakby co to służę radą ( ͡° ͜ʖ ͡°)