Wpis z mikrobloga

A jeżeli jesteś taką mocną cebulą, to możesz wejść z pustą butelką - na Okęciu są dystrybutory wody, gdzie zaraz za bramkami możesz uzupełnić.


@geuze: Dlaczego od razu skąpstwo? Ja prawie zawsze wszędzie chodzę i jeżdżę z własną butelką i kranówką, aby nie marnować butelek, bo to strasznie nieekologiczne.
nie załamujcie mnie nie można kupić wody w biedrze Tesco czy nalać sobie w kiblu i wnieść nie możesz mieć swoich płynów jeśli przechodzisz przez odprawę


@luki11111: przecież sam napisałeś, że możesz mieć 100ml. I 10 takich możesz mieć. Jak jesteś biedakiem to sobie przenoś po 100ml
@luki11111: leciałem pod koniec kwietnia z Modlina . Chciałem wziąć browarka , popatrzyłem na ceny i na tym się skończyła konsumpcja . Co jak co , ale 18zl za puszkę żywca za #!$%@? nie dam. W Belgii w markecie po przylocie za 5€ miałem 6 browarkow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CJzSanAndreas najgorsze jest to że to nie ma żadnego uzasadnienia. Poza takim że "ludzie i tak kupią bo nie mają". Jakby wymusić na lotniskach ustawienie dystrybutorów z darmową wodą to szybko by cena spadła to normalnej
@Mithrindil: na stacji benzynowej też masz drożej. Jest popyt, jest podaż. Właściciel może sobie ustalić cenę, jaką chce. To jego sklep. Jak się nie podoba to nie kupuj i tyle.. 6zł to nie 20, przecież to grosze.
@pawel_je na stacji masz wybór bo nikt Ci tej wody przed wejściem nie zabiera. To jednak jest inna sytuacja. Nie mówię żeby regulować cenę wody, niech kazdy sobie ustala jaką chce. Po przejściu przez security umożliwić dostęp do darmowej wody pitnej w postaci dystrybutora albo po prostu kranu żeby nie trzeba było po kiblach chodzić. Nie zawsze mam pewność że woda w kranie w toalecie nadaje się do picia.
@Mithrindil: Część zysków ze sprzedaży na pewno idzie na utrzymanie lotniska, i na pewno to kosztuje astronomiczne sumy.. Niekoniecznie jest drogo, bo tak sobie wymyślił sklepikarz, a po prostu najem lokalu dużo kosztuje. Tego nie wiesz.. Przecież 6zł za wodę to serio nie dużo.. Nie wyobrażam sobie np. jechać na wycieczkę za 3/4k i oszczędzać 6zł na głupiej wodzie.. W pyrzowicach i krk jest 6zl i wg mnie to niewygórowana cena..
@pawel_je Ale co ma piernik do wiatraka? Niech cenę ustali jaką chce. Po prostu uważam że woda pitna, chociażby z kranu, powinna być dostępna za darmo, zapewniona przez lotnisko i opłacona przez pasażerów w opłatach lotniskowych, gdyż nie można przynieść sobie swojej a jest niezbędna do życia
@Haszaks: widać kto jeszcze nie leciał:) jest coś takiego jak odprawa i płynów powyże bodajże 100 ml nie wolno przewozić w bagażu podręcznym:) pozdrawiam:)


@luki11111: ano, jeden z najgłupszych i nie mających żadnego uzasadnienia przepisów
@luki11111 w ogóle zastanawiające, jak jest wpis o zakazie handlu, to większość komentuje, że to niewolnictwo, że nie powinno się przyzwyczajać i kombinować, że w ogóle nie powinniśmy mieć takiego problemu. Tutaj natomiast słusznie napisałeś, że cena za zwykłą butelkowaną wodę jest zdecydowanie za wysoka, to dla odmiany mirki piszą "weź se pustą butlę, nalej wody z kibla i nie marudź", co porównując do tematu handlu brzmi jak "to se zrób zakupy
@sing: Nie w każdym kraju jest to bezpieczne. W niektórych jest bezpieczne, ale woda jest tak koszmarnie zła w smaku, że się zwyczajnie nie da. Ale jeśli jest bezpieczne i jest smaczna - oczywiście, że z kranu.
@luki11111 mógłbym się rozpisać na ten temat bo właśnie wróciłem z lotniska (studia), ale napisze tylko tyle: zysk. Działania marketingowe + ceny mają na celu wyciśnięcie ile się da. Jest też masa innych "chwytów" o których nie wie pasażer, a może za niedopatrzenie srogo zabulic.
@geuze:

zwróć uwagę ze butelka wody za 6 złotych gdzie w sklepie można ja kupić za mniej niż złotówkę to trochę przesada

zostań nazwany cebula

Nieźle mati. I to ze to jest OJROPEJSKIE lotnisko nie ma nic do rzeczy jesteśmy w Polsce #!$%@? rozumiem ze nie będzie cen jak w sklepach ale już właśnie nawet na tych europejskich lotniskach po przeliczeniu jest w najgorszym wypadku tyle samo kosztuje a zazwyczaj jest