Wpis z mikrobloga

W jakim my żyjemy kraju, ja pitole... Sto lat za murzynami, taka prawda. Bo jak inaczej można opisac całkowity brak szacunku dla drugiego obywatela? Jest to często wrecz nienawiść. O co chodzi?

Jak czytam te wpisy kierowcow aut o tym jacy to rowerzysci sa #!$%@?, że nie powinno się ich dopuszczać do jazdy ulicą, żeby #!$%@? na chodnik czy w ogole w rów to mnie szlag bierze.

Normalny, zrównoważony i cywilizowany człowiek nie lapie #!$%@? gdy musi parę metrow pociągnąć się za jadacym rowerem z powodu braku możliwości wyprzedzania. I jeszcze takie myslenie 'cyklista cyklista... pedal nie cyklista' to #janusze do granic mozliwosci.

Ja nie mam problemu z rowerzysyami jeżdżąc autem. Po pierwsze dlatego, że sam jestem rowerzystą. Po drugie to gdzie maja jeździć? Chodnikiem nie mogą, nie wszędzie są ścieżki. Po trzecie - mam cierpliwość i nie jestem cebulakiem. Tyle wystarczy.

Fakt, zdarzają się przypadki skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania rowerzystow, ale tak samo jest z każdą grupą uczestnikow ruchu drogowego.

To tyle.

#zalesie #rower #rowerzysci #auto #samochod #ruchdrogowy #janusze #nosaczsaudyjski
  • 40
  • Odpowiedz
@SgtPepper1942: Wg. mnie chodzi o to, że z 80% rowerzystów nie ma pojęcia o zasadach ruchu drogowego. Jak dla mnie, każdy rowerzysta, który chce wyjechać na jezdnie powinien zdawać normalny egzamin.
  • Odpowiedz
@SgtPepper1942: Niestety samochód przedłuża wielu burakom przyrodzenie i za kółkiem ich ego rośnie stukrotnie. Łatwo właśnie poznać jakim kto jest człowiekiem po tym jak się zachowuje jako kierowca. Wsadzasz takiego do samochodu i już wiesz, że jest skończonym bucem i chamem. ;)
  • Odpowiedz
@Yezdemir: A rowerzyści tacy nie są? Mało musiałeś w takim razie jeździć samochodem. Nikogo nie bronię, jestem i kierowca i rowerzystą i pieszym. Więc mam obraz z każdej strony. Powtarzam, każdy kto chce uczestniczyć w ruchu drogowym, powinien zdać egzamin. Pomijam ofc pieszych =)
  • Odpowiedz
@jediwolf: Spora część rowerzystów to też buraki do potęgi entej, nie przeczę. Potrafili mnie wkurzać nawet jako rowerzystę i pieszego, a co dopiero kierowcę. Wynika zatem z tego, że ogólnie większość ludzi ma cholerne kompleksy, które sobie leczą gdzie tylko mogą.

A egzaminy niestety nie zdają... egzaminu, bo jak widać po kierowcach, to nadal jest banda jełopów, którzy nie ogarniają, nie myślą logicznie i jeżdżą jak barany po pastwisku, mimo posiadania
  • Odpowiedz
powinien zdać egzamin. Pomijam ofc pieszych


@jediwolf: a to z jakiej racji? Też chodzą jak ślepi i głupi. Na samo wyjście z domu powinno być zezwolenie (°°
  • Odpowiedz
  • 0
Budowanie ścieżek rowerowych to chyba najlepszy pomysł. Czasy się zmieniaja, ludzie coraz częściej wysiadają z samochodów i wskakują na rower, rolki, hulajnogi itp. w dobie zdrowego trybu życia.
  • Odpowiedz
Po drugie to gdzie maja jeździć? Chodnikiem nie mogą, nie wszędzie są ścieżki.


@SgtPepper1942: po trzecie to gdzie ma się ścigać ktoś kto kupił hothatcha? Publicznymi drogami nie ma, nie wszędzie są tory.
  • Odpowiedz
@jaHejter: Ze ścieżek przede wszystkim nie potrafią korzystać kierowcy samochodów. Nie ogarniają kto kiedy ma pierwszeństwo i nie odróżniają przejazdu rowerowego od przejścia dla pieszych. Dlatego sam od jakiegoś czasu z DDR po prostu nie korzystam. Na jezdni jest bezpieczniej.
  • Odpowiedz