Wpis z mikrobloga

#access
Witam Mireczki,
Mam pytanie z Accesa, mianowicie jak policzyć coś czego nie ma w danej tabeli. To znaczy np jak policzyć uczniów, którzy nie dostali oceny z polskiego, skoro jego ocen nie ma w tabeli. Dzięki za odpowiedź.

Jakie przydatne tricki polecacie przed maturą? Chodzi o Accesa i Excela, bo wiadomo, że czas jest na wage złota.( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programista15k #programowanie #matura #informatyka
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kezioezio: Ewentualnie jak masz uczniów w jednej tabeli, a oceny w drugiej, to kwerendą wyszukujesz tych, co nie znajdują się w kryterium ocen j.polski tak, jak kolega wyżej napisał.
  • Odpowiedz
@RezuNN: @FedoraTyrone:
Tylko np gdy wpisywałem is null w "ocena", to nic mi nie wyświetlało. Widziałem na necie "Not in()" która była wykorzystana bodajże przy pokazaniu danych studentów, którzy nie mieszkają w akademiku i zastanawiam się czy można to użyć do większości takich sytuacji?
  • Odpowiedz
Robię maturę 2017, gdzie trzeba policzyć sędziów, którzy nie sędziowali żadnego meczu Pucharowego i zasadniczo wiem jak zrobić to zadanie na piechotę jednak zauważyłem, że taki typ zadania powtarza się na maturze i chciałem to powtórzyć.
  • Odpowiedz
@ashigaru: @RezuNN:
Matura 2016 Zad 5.5
"Biblioteka planuje wprowadzenie zakazu wypożyczania kilku egzemplarzy tego samego
tytułu podręcznika studentom mieszkającym w jednym pokoju. Gdy ta zasada będzie
obowiązywać, w żadnym pokoju nie powtórzy się żaden tytuł podręcznika.
Podaj, ile byłoby wypożyczonych podręczników,
  • Odpowiedz