Wpis z mikrobloga

mam pytanie do znawcow jak sie zachowac wsytuacji rodzinnej. mam siostre ktora jest paskudna dla mnie. przy rodzinie drwi sobie ze z każwdą bym dziewczyną chodził jakbym mógł, ze tylko jedno mi w głowie. czasem mowi ze nawet pewnie zadnej dobrze nie całowalem.

wogole niewiem jak sie zachowac. mowie jej by skonczyla glupio zaczepiac i troche szacunku przy rodzinie. to sie smieją. jak to zachowanie widzicie? czy mam ją obrazic, czy sie smiac sztucznie jakby to bylo smieszne?

i 2 sytuacja w pracy. kolezanki robia jakies tez takie dziwne akcje mowia rzeczy rozne. jest ich wiecej, a nie wiem co kazdej z nich odpowiadac, a te znajda sobie zawsze cos do czego moga sie przyczepic w wygladzie czy zahowaniu. chcialem mowic im zeby skonczyly, prosilem, grozilem. nic to nie daje

#pytanie #logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaskie #rozowepaski #logikarozowychpaskow #rodzina i moze #psychologia
  • 13
@fraunber nie słuchaj @Polanin. Problem polega na tym, że dopuściłeś do tego. Zastałą sytuację trudno zmienić. Ale na pewno powinieneś reagować. Z koleżankami z pracy stanowczo, że sobie nie życzysz, najwyżej nie będą Cię lubić, ale lepsze to niż docinki. Jak nie pomoże, cóż, rozmowa z ich przełożonym. Praca to nie spotkanie towarzyskie, pewne reguły powinny obowiązywać.
Z siostrą trudniejsza sprawa, bo nie wiem jakie macie układy, ale zaczął bym od
@mm27_: Jak wygląda taka stanowcza reakcja?

@Czesterek: Mam 23 lata, mowia ze jestem dorosly i powinienem sobie radzic, a trafiam na ludzi ktorzy lubia mnie zgnoic...

@Brother_of_Steel: dzieki, z siostra rozmawialem to mowi ze to zarty a ja nie umiem odpowiedziec niz tak samo zartobliwie. pustka w glowie...

Kolezanki... skupiam sie na pracy i nie odzywam, ale troche to męczy bo ciagle sie czepiają