Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 773
Z każdym dniem coraz bardziej nienawidzę tego kraju. Kraju który zbudowany jest na tymczasowości, taniej sile roboczej, cwaniactwu i kombinatorstwie.
Dziś mi ręce opadły gdy dowiedziałem się, że znajoma położna wieczorami lub w weekendy w zależności od grafiku dorabia ... w Tesco przy wykładaniu towaru.
Polska to nienormalność.

#polska #przemyslenia #zycie #emigracja #pracbaza
Pobierz r.....r - Z każdym dniem coraz bardziej nienawidzę tego kraju. Kraju który zbudowany ...
źródło: comment_QiRkXF0LmFfmylMnNakqAUOsjN59NVVk.jpg
  • 104
@PomaranczowyKrol: Jasne że zdawała sobie sprawę. Tylko pytanie jak długo jeszcze ludzie którzy są niezbędni do funkcjonowania państwa muszą po 2 etaty brać aby się utrzymać. Taśmy ujawniły prawdę, że nasze państwo jest czysto teoretyczne.
@rozowy_transformator ale gówno prawda. Ja póki co uznaję z doświadczenia niemców i szwedów w kwestiach inżynieryjskich i prpjektowych na poziomie dna mułu. Tak #!$%@? rozwiązań, projektów nie ma nikt. Potem w polsce się wszystko poprawia po nich bo to co zrobią nie nadaje się do niczego. Niemcy robią najgorsze projekty na świecie i mówię tutaj o znanych firmach które robią sporo w niemczech
@Nidor

to jest #!$%@? chore, że człowiek zarabiając minimalną musi kombinować, aby starczyło mu na opłatę pokoju, bo nie mieszkania, rachunki i jedzenie, bo o przyjemnościach nie wspomnę.

Prawilnie przypominam, że od tej pensji minimalnej łupane jest 40% klina podatkowego.
@rozowy_transformator Mireczku, nie przejmuj się tylko wyjeżdżaj, zwłaszcza że masz robotę nagraną. Gadają, zaklinają rzeczywistość a jednocześnie w duszy kwiczą, że ktoś ma lepiej. Taka mentalność części społeczeństwa. Też wyjechałem jako specjalista (może czytałeś na wypoku AMA - Inżynier w UK). W Polsce odkładałem może 1k PLN (pracując na 1.5 etatu). Tutaj po 5 latach kupuję dom i nie sram po gaciach że stracę robotę i wszystko się posypie. Warto.
Polska to nienormalność.


@rozowy_transformator: Ciężko o normalność gdy jej definicja nie istnieje nigdzie. Może bardziej "normalne" by było gdyby ludzie dążyli do podobnych celów, a tak generalnie to wszyscy mają #!$%@? w to i robią co chcą. ¯\_(ツ)_/¯
@rozowy_transformator:
Nienawidzę narzekania

Opcje

1 głosować nogami i próbować coś zmienić z zagranicy albo olać ten kraj (też można)
2 stworzyć firmę która będzie płacić więcej swoim pracownikom
3 dołączyć do ugrupowania politycznego które zmieni prawo dla przedsiębiorców na bardziej przyjazne + przydałoby się zlikwidować większość uczelni a dotować jedynie te, które produkują patenty dla przemysłu, know-how dla nowych gałęzi przemysłu
4 wykorzystać tymczasową koniunkturę i zarobić na handlu z Chinami,