Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 773
Z każdym dniem coraz bardziej nienawidzę tego kraju. Kraju który zbudowany jest na tymczasowości, taniej sile roboczej, cwaniactwu i kombinatorstwie.
Dziś mi ręce opadły gdy dowiedziałem się, że znajoma położna wieczorami lub w weekendy w zależności od grafiku dorabia ... w Tesco przy wykładaniu towaru.
Polska to nienormalność.

#polska #przemyslenia #zycie #emigracja #pracbaza
Pobierz r.....r - Z każdym dniem coraz bardziej nienawidzę tego kraju. Kraju który zbudowany ...
źródło: comment_QiRkXF0LmFfmylMnNakqAUOsjN59NVVk.jpg
  • 104
Wiesz, ja nie wymagam, aby minimalna krajowa umożliwiała wyjazd na wakacje cztery razy w roku i życia jak król miesięcznie, ale to jest #!$%@? chore, że człowiek zarabiając minimalną musi kombinować, aby starczyło mu na opłatę pokoju, bo nie mieszkania, rachunki i jedzenie, bo o przyjemnościach nie wspomnę.


@Nidor: Ale przecież wszystko zależy od regionu! W mniejszych miejscowościach koszty są niższe.
@Grewest Jak i niższe płace. Tak czy inaczej, za minimalną nie da rady wynająć samemu mieszkania, zawsze będzie to pokój i to jest przykre. Chodzi o to, żeby za podstawę dało się żyć, a nie przeżyć. Wiem, że najlepiej jakby każdy robił w IT i nie znał tego problemu, ale niestety świat tak nie działa. Warunki w Polsce mamy paskudne, tego nie da się ukryć i nie zapowiada się, aby cokolwiek miało
Jak i niższe płace. Tak czy inaczej, za minimalną nie da rady wynająć samemu mieszkania, zawsze będzie to pokój i to jest przykre.


@Nidor: Niższych nie będzie w końcu to minimalna :)
Chyba że masz na myśli że ktoś będzie dostawał dwie pensję oficjalną i pod biurkiem....

Zauważ że jeśli minimalna będzie za duża to będzie problem w zatrudnianiu młodych osób do prostych prac.
@rozowy_transformator: Tylko #!$%@? którym się nie powiodło zwalają winę na rzeczy na które nie ma się wpływu, na przykład kraj urodzenia. Winners find a way, losers find an excuse. A prawda jest taka że praca położnej nie wymaga inteligencji, ambicji, kreatywności ani przedsiębiorczości. Ciężka praca za grosze nie jest powodem do dumy, tylko do wstydu.
@rozowy_transformator

Witamy w Polsce B gdzie za pracę 4 brygadową przy szkodliwym ludzie dostają 2500


Tyś chyba nie był w polsce B.
6-8pln za godzinę pracy. Bierzesz, albo mam już trzech młodzianów na te miejsce.
I co się dziwić że południowy wschód wyludniony, a kraków to jeden wielki plac budowy.
@rozowy_transformator: @Git: @zabujca: Spoko, ja spakowałem swoje prawo wykonywania zawodu lekarza i pojechałem leczyć Niemców, niech jado. Pozostaje podziękować za darmowy dyplom+stypendia i powiedzieć byle tak dalej, sponsorujcie ochrone zdrowia Niemcom, Szwedom i Anglikom, stać was. Przynajmniej jest z kim czasem po polsku pogadać. Endokrynolog na 2022, alloplastyka stawu biodrowego w 2030 i operacja zaćmy w 2027 mam nadzieję, że się podoba. Polska po prostu nie zasługuje na ładne
@rozowy_transformator: @patrzpan: Ja bym jeszcze od siebie dodał brak godziwej emerytury po przeharowaniu prawie całego życia z produktywnością na poziomie powyżej 100% -- jak nie fizycznej, to intelektualno-stresogennej. Na Zachodzie jak zapieprzasz, to masz godziwą starość. W Polsce już teraz mówią, że pracuj ile możesz, a potem wszyscy dostaną tyle samo i kij wie na jakich warunkach, bo to z roku na rok potrafią zmienić w sposób diametralny. Lepiej być
@Mr_NiceGuy:

>>>>> @rozowy_transformator jak to w dużym korpo - głównie związane z różnego rodzaju monitorowaniem informacji i tego co się dzieje u klientów. Mamy kilkaset tysięcy klientów, a branża jest mocno regulowana. Nie uwierzylbys ile czasu potrafią Grażyny i Janusze z US tracić na ręcznym robieniu rzeczy "na czuja". Nasz dział się w krotkim czasie podwoił, bo rada nadzorcza ogarnęła, że robimy więcej i lepiej, więc w mojej ocenie profit.<<<<. A
@Grewest: Załóżmy Polskę B. Nie mieszkam tam, ale jestem skłonna uwierzyć, że schodzenie poniżej minimalnej jest normalną zagrywką, bo tutaj gdzie mieszkam, w okolicach Warszawy niektórzy Janusze potrafią na umowie o pracę zaoferować 8zł/h, albo 9zł/h. Oczywiście, że nielegalne i nadaje się wyłącznie do #!$%@?, ale tak jest. A nawet jeśli pracodawcy byliby uczciwi, to fizycznie niemożliwe jest, aby wszyscy wyjechali do mniejszych miast i tam zamieszkali, bo gdzie? Braknie mieszkań,
@pomarancza_testovirona: Dlatego za rok planuję wyjazd. Chociażby na rok, zarobkowy, aby wrócić i posiedzieć tutaj kolejny rok w spokoju, jak nie dłużej. Jestem młoda, ale już nie mogę się patrzeć na to, co się tutaj wyrabia, a będzie jeszcze gorzej. Pod względem wszystkiego. Praca, płaca, wpieprzanie religii w politykę, durne zakazy, ustawy, narzucone myślenie nierolnicze, co jak widać po tym temacie nawet mocno się przyswaja. Z dnia na dzień tracę coraz
@Nidor: znajomy który rzucił liceum wyjechał do norwegii bo jego matka rok wcześniej tam przyleciała zaczął pracować na tyle dobrze że po dwóch latach spotkałem go w bardzo dobrej furce w której felgi są droższe od mojego całego auta na który pracowałem 7 dni w tygodniu, a wcześniej ucząc się po nocach :) a potem na fejsie #!$%@?ł mi tym że podróżuje po całym świecie. To jest #!$%@? polska rzeczywistość, jak
@eoeoeo no i? Prawa rynku. Kapitał przenosi się na tańsze rynki, powodując ich rozwój. Czy Ty jesteś z tych rozczeniowych, którym się wydaje, że wszystko im się należy za nic? Ja nie narzekam - mam kasę i umiejętności.
A nawet jeśli pracodawcy byliby uczciwi, to fizycznie niemożliwe jest, aby wszyscy wyjechali do mniejszych miast i tam zamieszkali, bo gdzie? Braknie mieszkań, braknie pracy. Tak samo z Warszawą i innymi dużymi miastami.


@Nidor: Oczywiście ale zauważ że gdyby część ludzi pracowała i mieszkała w mniejszych miastach to zmniejszył by się popyt na mieszkania i ceny by spadły.

Załóżmy Polskę B. Nie mieszkam tam, ale jestem skłonna uwierzyć, że schodzenie poniżej
Wydaje mi się raczej że "zarobić ale się nie narobić" :)


@Grewest: Nie, chodzi nawet o najzwyklejsza pracę w gównofabryce, czy sklepie. Uczciwa praca, bo swoje zrobisz, na tyłku nie siedzisz, dostajesz za to 10zł/h i rozplanuj z głową na cały miesiąc, no chyba, że mieszkasz z rodzicami. Do tego piję, pracujesz jak człowiek, ale nie masz szans, żeby jak człowiek żyć, bo to będzie przeżycie. Za granicą w takiej samej
Ja bym jeszcze od siebie dodał brak godziwej emerytury po przeharowaniu prawie całego życia z produktywnością na poziomie powyżej 100%


@bolinoga:

W naszym systemie emerytalnym emerytura zależy od wpłaconej składki, poza kilkoma wyjątkami których żaden rząd nie chce zlikwidować. Pieniądze w I filarze waloryzowane ponad inflację i nie mogą być waloryzowane mniej niż inflacja.
W II filarze masz OFE i/lub tylko subkonto zus gdzie pieniądze są dziedziczone.
Subkonto zus jest waloryzowane
U nas tak jak już pisałam, można sobie na to pozwolić, gdy zarabiasz dwa razy średnią


@Nidor: Nie przesadzasz aby?

Hmm, no nie wiem, poprawcie warunku życia, to się może coś zmieni xD


Obniżenie opodatkowania pensji.

Nie, chodzi nawet o najzwyklejsza pracę w gównofabryce, czy sklepie. Uczciwa praca, bo swoje zrobisz, na tyłku nie siedzisz, dostajesz za to 10zł/h i rozplanuj z głową na cały miesiąc, no chyba, że mieszkasz z