Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 773
Z każdym dniem coraz bardziej nienawidzę tego kraju. Kraju który zbudowany jest na tymczasowości, taniej sile roboczej, cwaniactwu i kombinatorstwie.
Dziś mi ręce opadły gdy dowiedziałem się, że znajoma położna wieczorami lub w weekendy w zależności od grafiku dorabia ... w Tesco przy wykładaniu towaru.
Polska to nienormalność.

#polska #przemyslenia #zycie #emigracja #pracbaza
r.....r - Z każdym dniem coraz bardziej nienawidzę tego kraju. Kraju który zbudowany ...

źródło: comment_QiRkXF0LmFfmylMnNakqAUOsjN59NVVk.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@fegwegw: Witamy w Polsce B gdzie za pracę 4 brygadową przy szkodliwym ludzie dostają 2500 zł netto. Znajomy konstruktor z 6 letnim doświadczeniem ma 2400 netto I nic lepszego znaleźć nie może.
  • Odpowiedz
Mi w Polsce przeszkadza to że wszystkie innowacje, nowe pomysły, nowe branże muszą być tłumione przez władze


@PaddyS: nie przez władzę, tylko przez ludzi.
  • Odpowiedz
@PaddyS: W Polsce nie ma innowacji. Przez kilka ostatnich lat pracowałem w jednej z najbardziej innowacyjnych firm na świecie która 2 lata temu zdobyła tytuł najbardziej rozwijającego się oddziału na świecie (zatrudnia 300 tys. ludzi i ma oddziały prawie w każdym kraju). Obecnie mówi się o przemyśle 4.0 i dygitalizacji. Wiesz jak wygląda ta cała innowacja? W PL zatrudnia się handlowców i inżynierów do najprostszych spraw (kalkulacje ofert, jakiś serwis itd), a jeśli coś bardziej skomplikowanego się pojawiało ściągano Niemców i Szwedów. I tak robi prawie każda firma zachodnia w Polsce.

Pracował ze mną gość który kiedyś miał przygodę w pewnej Warszawskiej korpo co ma centrum inżynieryjne w PL (energetyka, gas & oil, lotnictwo). U nas klepali jakieś nieznaczące poprawki, reszta bardziej wymagająca była robiona w innych centrach.
Kraków? ABB, Shell, AON - tysiące księgowych klepiących faktury których jedynym atutem jest niska płaca i znajomość języków. Konkurujemy w tym zakresie z Indiami gdzie tego typu firmy mają też podobne centra. Koszty pracy wzrosną i zostaniemy z tysiącami księgowych (taki biznes zwiniesz w ciągu 2 lat bo wszytko jest oparte o wynajem biura i leasing urządzeń). To jest innowacyjna gospodarka.
W jednej ze stref ekonomicznych (a dokładnie inkubatorze technologicznym) otwarto ... call center xD
Polskie firmy? Polskie firmy płacami nie zbliżają się nawet do zachodnich firm
  • Odpowiedz
@Droper: Chce mieć więcej pieniędzy bo tak gówniane jakie dostaje w jedynym szpitalu w mieście które ma 80 000 mieszkańców nie wystarczają na godne przeżycie miesiąca. Dorosły człowiek, po studiach, na stanowisku gdzie są ogromne braki kadrowe nawet nie powinien mieć dylematu czy zarywać nocki aby dorobić w hipermarkecie. Nie żyjemy w afryce tylko w centrum europy.
  • Odpowiedz