Wpis z mikrobloga

@swagerstom moim zdaniem nie ma najlepszego. Do mniejszych rzeczy mogę użyć coś innego niż ro większych. Jak będę potrzebował czegoś co musi obsługiwać też np. Pythona bo potrzebuje do projektu mogę użyć coś jeszcze innego.

Jak mówię. Używaj tego co tobie odpowiada
@swagerstom: jakbyś miał jeszcze jakieś wątpliwości to od razu mówię że jako programista embedded w 100% polecam VIM z pluginami. W sumie jak poszukasz to pewnie i znajdziesz taki plugin, który od razu Ci rozszerzy funkcjonalność o możliwość kompliowania prosto z edytora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@swagerstom:
Ja polecam te:
Eclipse CDT - super, ekstra, ma wszystko i jeszcze więcej(używam najwięcej w pracbazie i w domu) jedyny minus, to to że to ciężka krowa napisana w javie. Piszę w tym na Linuksa, AVR, ESP8266 i raspberrypi jako zdalny target

Code Blocks - używałem wcześniej - też bardzo dobre, lżejsze od eclipse. Złego słowa nie powiem. Eclipse trochę bardziej mi podszedł

Qt creator - bardzo bardzo fajny, zdarza
@swagerstom moim zdaniem: vim, sublime-text ;) oraz clion darmowy miesiac czy cos. Eclipse/geany to padaka, qt zbyt specyficzny do c. Codeblocks sredni. Jak na porzadne ide to padaka wieksza niz eclipse i z mniejsza iloscia funkcji, jak na edytor to za duze. Vcode duzo osob chwali ale nie moge sie przelamac i uwierzyc w ms ;) jeszcze mozesz sprawdzic atom.