Wpis z mikrobloga

Nawet nie wiedziałem, że teraz są matury xD Moja rada dla maturzystów: jeśli chcecie zostać inżynierami z krwi i kości to róbcie studia, a jak nie to je #!$%@?, albo zróbcie zaoczne. Cała informatyzacja i automatyzacja tak #!$%@?, że zawody typu księgowa, logistyk itd. zostaną zautomatyzowane w ciągu następnych 10lat. Ludzie po studiach zarabiają około 2500-4000netto. Ludzie bez studiów tyle samo xD Mój kolega dostał się na inżyniera budowy za 3000pln i mówi, że ludzie na budowie typu hakowy czy operator dźwiga zarobi nawet 8000pln xD Zapomnijcie o gówno kierunkach typu humanista czy gender studies xD Przyszłość należy do zawodów których nieda się z automatyzować, np. fryzjer, kucharz, budowlaniec itd. We wszystkim można być dobrym i kosić $$$$.

#matura #przemyslenia
  • 86
@obcx: jak ja lubie te bóle dupy wykopków gdy ktoś im mówi jaka jest prawda i co nasz czeka XDD

#!$%@? #!$%@? największe mózgi świata, które mówią że większość zawodów będzie zautomatyzowana za 20 lat

Grażyna z zusu czy Andrzej kierowca tira więdzą, że #!$%@?
zsuiram2 - @obcx: jak ja lubie te bóle dupy wykopków gdy ktoś im mówi jaka jest prawd...
Sam napisałeś, że rozpiętość zarobków duża. Tylko ilu jest tych ludzi na stanowiskach kiero - menago a ilu na stanowiskach typu shit ( ͡° ͜ʖ ͡°). W IT jednak masz prostszą drogę osiągnąć więcej przy chyba mniejszej ilości pracy. Zostać menago w handlu sądzę że trzeba #!$%@?* więcej niż 12h per day, ale to jest tylko moja opinia.


@piotrlionel: menago wszędzie ma nienormowany czas pracy, co nie
@loczyn z tym gosciem @Lorenzo_von_Matterhorn nie ma sensu rozmawiac to jakis troll lub dzieciak. Ma zerowe pojecie o pracy na B2B oraz o branzy IT. Wystarczy poczytac jego wpisy wyzej np " b2b sie nie oplaca bo na fakture to sobie mozna co najwyzej telefon odliczyc raz na 2 lata, dlatego UoP lepsza" albo "90 zl/h w IT to rzadkosc". Takze takie kabaretowe stwierdzenia to moze na festiwalu w Mrągowie wyglaszac, bo
@borjaki: no faktycha, kilka ładnych lat pracy w korpo, zatrudnienia i płace nie są mi obce. Ale ty zarabiasz po code campie 200 zł/h, a to że jeździsz gówno autem i mieszkasz z mamą to kwestia wyboru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piotrlionel: żałuję, że bardzo dużo siedzę, bo lubię podróżować. Zazdroszczę koledzę, który dużo ogarnia delegacji i ma sporo firmowych baletów. Z drugiej strony u nas w pracy byli tacy co teraz na odwyku siedzą.
Wbrew pozorom camera cafe tak bardzo nie odbiegała od tego jak to wygląda.
@borjaki: no faktycha, kilka ładnych lat pracy w korpo, zatrudnienia i płace nie są mi obce. Ale ty zarabiasz po code campie 200 zł/h, a to że jeździsz gówno autem i mieszkasz z mamą to kwestia wyboru ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Lorenzo_von_Matterhorn mozesz sobie zaklinac rzeczywistosc, ale stwierdzenia ktorych uzywasz i ktore zacytowalem jednoznacznie identyfikują Cie jako trolla lub dzieciaka, no ewentualnie zwyklego przegrywa. Po tym co
@piotrlionel: nie chciałbym wymieniać, było coś polskiego było coś zagranicznego.
Mowa o centralach, wiec hajsy najlepsze.
Wbrew pozorom pensje w IT jakieś wielkie nie były, mimo, że działalność operacyjna była związania z IT bezpośrednio. Imprezy były oddzielne przez narzekactwo stulejarzy, że co to za impreza w fajnym klubie- wut???. Oni woleli nawpychać się #!$%@? tanią pizzą i obejrzeć jakieś gówno na rzutniku. Dla firmy spoko. Każdy kto w klubie zajmował loże
@piotrlionel: @borjaki: śmieszne jest to, że pewnie macie tę średnią krajową +/- trochę i myślicie, że złapaliście pana boga za nogi xD

To jest właśnie IT i dlatego w korpo każda różowa omija ten dział. Dla IT nawet są oddzielne imprezy.

@Lorenzo_von_Matterhorn

Smieszne jest to ze jesteś przegrywem ktoremu wydaje sie ze wie kto ile zarabia. Dodatkowo kolejnymi wpisami pogrążasz się coraz bardziej. Gdzies tam uslyszales o helpdesku i myslisz
Smieszne jest to ze jesteś przegrywem ktoremu wydaje sie ze wie kto ile zarabia.


@borjaki: wiesz, że miałem wgląd w dokumenty księgowe?
Mógłbym Ci wysłać kilka zestawień, ale mógłbym pożegnać się z dalszą karierą, bo nadal obowiązują mnie pewnie klauzule i nie chodzi o sumienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
IT nie zarabia tyle ile tutaj się pisze, bo ta praca nie jest tyle warta. Co prawda w