Wpis z mikrobloga

Nawet nie wiedziałem, że teraz są matury xD Moja rada dla maturzystów: jeśli chcecie zostać inżynierami z krwi i kości to róbcie studia, a jak nie to je #!$%@?, albo zróbcie zaoczne. Cała informatyzacja i automatyzacja tak #!$%@?, że zawody typu księgowa, logistyk itd. zostaną zautomatyzowane w ciągu następnych 10lat. Ludzie po studiach zarabiają około 2500-4000netto. Ludzie bez studiów tyle samo xD Mój kolega dostał się na inżyniera budowy za 3000pln i mówi, że ludzie na budowie typu hakowy czy operator dźwiga zarobi nawet 8000pln xD Zapomnijcie o gówno kierunkach typu humanista czy gender studies xD Przyszłość należy do zawodów których nieda się z automatyzować, np. fryzjer, kucharz, budowlaniec itd. We wszystkim można być dobrym i kosić $$$$.

#matura #przemyslenia
  • 86
  • Odpowiedz
PS: Automatyzacje też widać w IT, jak w firmie której pracuje potrzeba było ok. 10 administratorów kiedyś, tak teraz potrzeba 5 :-) a infrastruktura jest jeszcze większa
  • Odpowiedz
@obcx ale pierdoły gadasz, ale tak to jest jak się nie ma pojęcia o pracy. Weźmy taką księgową, gdzie prawo zmienia się co wybory, firma rozliczana także się rozwija, a dodatkowo pewne rzeczy są wymagane przez ustawę. Minie kilkadziesiąt/kilkaset lat zanim tak naprawdę pozwolimy sobie na automatyzację, a wtedy fryzjera też nie będzie. Aha, a budowlaniec to nie zawód, a człowiek bez wykształcenia dostający te 20 złotych za pracę fizyczną, po
  • Odpowiedz
@Czerwonykaktus: chyba oszalałeś xD może tak jest jak mówisz, ale na budowach u Janusza na wsi, a nie na poważnych inwestycjach. Druga sprawa to, ja nie mówię, że całkowicie zostanie zautomatyzowane ale wystarczy, że będzie można ograniczyć personel o 50pct i Ci wszyscy magistrzy trafią do KFC, a pozatym już tam trafiają
  • Odpowiedz
że zawody typu księgowa, logistyk itd. zostaną zautomatyzowane w ciągu następnych 10lat.


@obcx: Na zachodzie może i tak, u nas dolicz co najmniej drugie 10 lat.
  • Odpowiedz
Cała informatyzacja i automatyzacja tak #!$%@?, że zawody typu księgowa, logistyk itd. zostaną zautomatyzowane w ciągu następnych 10lat. Ludzie po studiach zarabiają około 2500-4000netto. Ludzie bez studiów tyle samo xD Mój kolega dostał się na inżyniera budowy za 3000pln i mówi, że ludzie na budowie typu hakowy czy operator dźwiga zarobi nawet 8000pln xD Zapomnijcie o gówno kierunkach typu humanista czy gender studies xD Przyszłość należy do zawodów których nieda się z
  • Odpowiedz
@obcx: Mówisz zapomnijcie o zawodach typu humanista, myślcie o zqwodach, których nie da się zautomatyzować. Jak chcesz humanistę zautomatyzować?
  • Odpowiedz
@obcx: a propo np. Kierownika budowy (o tym mogę powiedzieć bo wiem) - znam osoby które faktycznie zarabiają po 3000 zl, ale maja takich budow 3-4 i bezproblemowo, pracując max 10-12h dziennie maja 10-12,tys. Nie jest więc aż tak zle.
  • Odpowiedz
@obcx: a propo np. Kierownika budowy (o tym mogę powiedzieć bo wiem) - znam osoby które faktycznie zarabiają po 3000 zl, ale maja takich budow 3-4 i bezproblemowo, pracując max 10-12h dziennie maja 10-12,tys. Nie jest więc aż tak zle.


Pracując 10-12 h dziennie to faktycznie nie jest źle... Poza tym kierownik budowy odpowiada za wszystko i jak ma 3-4 budowy na których nie jest przecież w stanie być to
  • Odpowiedz
@Daurita @obcx budowlaniec = przynieś, podaj pozamiataj. Kim innym jest budowlaniec, a kim innym elektryk, kafelkarz czy tynkarz. A kierownik budowy to już w ogóle jest inżynier z wieloletnim doświadczeniem...
A OP mówił o budowlańcach, którzy też mogą wykręcić takie pieniądze, ale to wcale nie jest tego warte.

Automatyzacja będzie hamowana z uwagi na potrzebę dystrybucji dóbr. Dopóki nie dopracuje się idei dochodu podstawowego to automatyzacja będzie w powijakach. Plus
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: no to ja chyba serio się nie znam ale w innej bajce żyje.

W obu przypadkach ważne jest doświadczenie ( 4 lata np w moim przypadku jakoś tak to wygląda ), a więc:
Programista:
1) 8h on B2B 90netto/ h ( uśredniona stawka , a raczej zaniżona ) - wyrabiamy 8h etatu pracowniczego dajmy na to 7 - 15 w tym obiady, piłkarzyki, konsola, spotkania, więc wyjdzie trochę mniej tej pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2) tryb stand-by w weekend: 2k netto za weekend, musisz mieć neta, laptoka i telefon przy sobie. Szanse że
  • Odpowiedz
@wielki_wodzu_wioski: poszukaj ( ͡° ͜ʖ ͡°), u mnie szukali juniora od javy - > obiektowość + algorytmika ( poziom ze studiów ) oraz żeby miał z 1rok doświadczenia, może być bez jak ogarnia i na start 8k brutto na UoP lub równowartość na B2B
  • Odpowiedz