Wpis z mikrobloga

Jestem na praktykach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie z obowiązków to tylko odbieranie telefonów plus jakieś drobne rzeczy czasem, ale trzeba robić dobre wrażenie, tak więc:

-jedzenia (ciasteczka, kanapki, słodycze) nie trzymam na biurku, tylko na wysuwanej podkładce na klawiaturę
-po korytarzu chodzę jakby zawsze mi się spieszyło, nieważne, że od 4 godzin nie zrobiłam nic, a spaceruje bo już mnie boli tyłek od siedzenia i usypiam
-jeżeli przypadkiem dostanie mi się jakiś dokument do uzupełnienia, najlepiej jak przynajmniej 3 osoby mnie z nim zauważą
-jak trzeba wyjść po coś z budynku, mogę przy okazji załatwiać swoje sprawy, ale po powrocie lepiej mówić, że były kolejki/terminal się zepsuł/był problemy po tej drugiej stronie, ale oczywiście uratowałam sytuację
-jeżeli ktoś wejdzie mi do biura, przeglądam jakieś losowe dokumenty z biurka udając jakby były najważniejsze na świecie
-często gdy wychodzę z biura biorę losowe dokumenty ze sobą, wyglądam wtedy na zapracowaną
-no i oczywiście z poważną miną przeglądam wykop przed laptopem

Robię to dobrze? :)
  • 65
  • Odpowiedz
@MissPinguin ja jak idę na praktyki do szkoły, to w trakcie obserwacji czytam pasty i przeglądam wypok z poważną miną, a jak nauczycielka przechodzi obok mnie to przerzucam na nowe okno przeglądarki i udaję, że czytam coś o nauczaniu w szkole albo, że piszę papiery do rozliczenia na koniec praktyk.
  • Odpowiedz
@MissPinguin: Praktykanci i stażyści muszą umieć robić trzy rzeczy:

1. Latać do sklepu
2. Parzyć kawę
3. Nie zawracać dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Reszta się nie liczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
W sumie to, że nie mam więcej obowiązków może wynikać z tego, że w odpowiedniej chwili wychodzę z biura i udaje, że już robię coś innego :)
Aby do 15 wytrzymać, w środę przyniosę sobie książkę jakaś i schowam obok jedzenia pod biurkiem :)
  • Odpowiedz