Wpis z mikrobloga

Cały absurd sprawy #alfieevans sprawia, że się zastanawiam czy śnię czy ludziom na prawdę #!$%@?ło kompletnie. #!$%@? z całym sztabem najlepszych na świecie profesorów medycyny, którzy zrobili setki badań na tym dziecku, a wcześniej przez dekady nabyli ogromną wiedzę. Zwykły Janusz i Grażyna, którzy nie widzieli nawet jednego wyniku badań i których wiedza w zakresie medycyny jest dokładnie zerowa, wie lepiej od nich, że dziecko mogło żyć. O jak Polakom brakuje pokory! Jeszcze rodzicom tego dziecka się nie dziwie, bo olbrzymia wieź emocjonalna sprawia, że mozna uwierzyć nawet w zapewnienia jakiegoś szarlatana, że da się go wskrzesić po śmierci. Niemniej mam wrażenie, że obcym osobom bardziej #!$%@?ło niż tym rodzicom.

Mam nadzieję, że gdy poważnie zachorują to zamiast iśc do lekarza, pójdą po poradę do sąsiadki, w końcu Grażyna zna się lepiej.
#neuropa #takaprawda
  • 26
@RYSZKRE8888:

czy ja wiem czy to tak źle świadczy o ludziach że czują się poruszeni chorobą i śmiercią małego dziecka? #!$%@?ąc od słuszności to chyba ludzki i o dziwo dobry odruch

Cheć przysparzania dziecku niepotrzebnego cierpienia przez uporczywą terapię jest czymś nieludzkim.

@Pilotuje_pszczole:

Coś ten sztab najlepszych profesorów się chyba trochę pomylił, skoro dawali mu 3 minuty życia a przeżył 30 godzin.

Szukałem tego cytatu lekarzy, że umrze po 3
@chanelzeg: tak bardzo wykopki przejęły się sprawą, że podświadomie śledzą temat wychwytują i zapamiętują wszystkie komentarze związane z tym tematem. Tak naprawdę promil osób komentuje to co się dzieje ale, że wykopki są tak bardzo związani z tym tagiem to uważają, że cała Polska tym żyje.
"Zwykły Janusz i Grażyna" - tak wykopku jesteś takim Januszem wykopu, który uważa się za mądrzejszego niż jest
"O jak Polakom brakuje pokory" - tak
@chanelzeg: ciągłe podjudzanie przez media na lekarzy ma swój efekt. W rozumieniu większości społeczeństwa przeciętny lekarz nic nie wie i nie umie, ma złą wolę w stosunku do pacjentów i nie chce przepisywać recept na najbardziej słuszną wyczytaną w internecie terapię. Na przykładzie tej afery,ruchów antyszczepionkowych, szarlatanów sprzedających swoje książki i produkty widać jaką to skalę przybrało w Polsce.
Brawa dla mediów pokroju Faktu i SE
Myślę że w całej sprawie ogromną rolę odegrała zła sława szpitala i afera sprzed 2dekad, drugim czynnikiem jest czynnik ludzki - werdykty lekarzy często są podważane i czas pokazuje, że w niektorych przypadkach słusznie. Rodzicom należy się pełny szacunek i wsparcie bo przeszli, przechodzą i przejdą bardzo wiele, dla mnie to niewyobrażalne. Szkoda tylko że znalazły się hieny medialne które zadecydowały że powinno się na tym ugrać kapital. A tfu, #!$%@?.
@chanelzeg: Na prowincji ludzie z widocznymi, rosnącymi guzami złośliwymi unikają lekarza, bo lekarze pewnie zechcą to wyciąć, a "rak nie lubi skalpela" i po takim podziobaniu się mści i zaraz się roznosi (przerzuty, itp.). Tak wierzą, naprawdę. No i czekają aż jest za późno na skuteczną terapię.

Tak więc niestety, ale i swoje życie postawią na szali dyrdymałów. Argumenty że profesorowie medycyny chyba zauważyliby przez wszystkie lata, że wycinanie nowotworu zmniejsza
W rozumieniu większości społeczeństwa przeciętny lekarz nic nie wie i nie umie, ma złą wolę w stosunku do pacjentów i nie chce przepisywać recept na najbardziej słuszną wyczytaną w internecie terapię.

@yuhis: W przypadku psychiatrów to nawet prawda. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@chanelzeg: Ale to chyba chodzi nie o to czy on mógł przeżyć 3 minuty czy 3 dni. Chodzi o to, że o jego śmierci poprzez odłączenie urządzeń zdecydował sąd, a nie rodzice. Zdecydował urzędnik-sędzia to też urzędnik. Osoba która która nie żywiła żadnych uczuć wobec tego dziecka a kierowała się racjonalnymi przesłankami. Ponieważ w GB obowiązuje common law, jest to precedens i o kosztownym procesie utrzymania przy życiu ofiar wypadków samochodowych,