Wpis z mikrobloga

Czy według was też jakiekolwiek uniwersytety w tym kraju poza topowymi są pozbawione większej wartości? (topowe czyli UWwaw, UJkrk, UAMpzn, UWwro, PWwaw, AGHkrk, PWwro, SGH) Dla mnie studiowanie w innych miastach niż główne 5 i na innym uniwersytecie niż jeden z wyżej wymienionych (możę coś fajnego przeoczyłem idk, ale wątpię) byłoby dyskomfortem psychicznym i skazą na życiorysie. Proszę o wyrażanie swoich opini przyjaciel :")

#studia #studbaza #polska #edukacja #nauka #warszawa #krakow #wroclaw #poznan #gdansk
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ksardas: ranking Szanghajski nie bierze pod uwagę wielu kryteriów, a te, które bierze nie są, aż tak miarodajne, by wygłaszać skrajne tezy, niemniej generalnie Polskie uniwersytety, brane pod uwagę całościowo faktycznie nie są najlepsze na świecie. Jednak jak się spojrzy na niektóre ośrodki badawcze - instytuty, wydziały, to zdarzają się takie na zachodnim poziomie i niczego im nie brakuje. Chociaż jak się spojrzy na niektóre miejsca, gdzie 60 letni profesorowie
  • Odpowiedz
@rainkiller: A ja powiem z perspektywy istotnej dla kogoś, kogo rzeczywiście ta cała uczelniana kołomyja może interesować (w innym kontekście niż "czy wstyd to w CV wpisać") - jeżeli na uczelni jest jakaś katedra/zakład/innajednostkaorganizacyjna która jest dobra w swojej niszy i można się tam wcześnie zaangażować w badania, to będzie to lepszy ośrodek dla studenta, który chce się dalej kształcić i "zrobić jakąś naukę" niż super prestiżowa uczelnia, gdzie przez
  • Odpowiedz