Wpis z mikrobloga

#bekazkatoli #katolicyzm #religia #ateizm #neuropa

Bądź częścią Kościoła, który:

-chce udupić antykoncepcję
-chce całkowicie zakazać aborcji
-chce specjalnego podatku na rzecz Kościoła
-wznosi świątynie z pieniędzy państwa
-dostaje dotacje od rządu
-forsuje zakaz handlu w niedziele
-miesza się w edukację w szkołach
-miesza się w politykę
-chce utrudniać życie osobom lgbt
-wtrąca się w życie wszystkich Polaków
P.....a - #bekazkatoli #katolicyzm #religia #ateizm #neuropa


Bądź częścią Kościo...

źródło: comment_p0j9ClAsy9KUuJOXtzBZhFHn4qW35L2f.jpg

Pobierz
  • 133
  • Odpowiedz
@Leniek Na poziomie rozumu oczywiście nie da sie wykluczyć takiej możliwości. Człowiek odpowiada wiarą na objawienie. Jednak świadectwo (nie tylko słowne, ale i krwi) jest bardzo silne i ja daję mu wiarę. Jest mnóstwo dowodów historycznych: ewangelie, praca historiografów starożytnych. Dużo dowodów empirycznych: objawień etc. Dowody stricte rozumowe: św. Tomasz, św. Anzelm.

Mnie też przekonuje to, jak dokładnie Jezus przewidział, jak jego uczniowie będą odbierani w świecie. Już zostałem nazwany tu
  • Odpowiedz
@dr_zajac: Wiara jest wiarą, z definicji nie potrzebuje argumentów, nie opiera się na faktach.

Z drugiej strony

(...) zostałem nazwany tu psychicznie chorym, #!$%@? i coś tam by się jeszcze znalazło. Dokładnie tak jak przepowiadał Jezus swoim
  • Odpowiedz
@Leniek Oczywiście, że opiera się na faktach. Faktem jest, że Jezus żył, umarł na krzyżu i zmartwychwstał. Gdyby te fakty nie zaszły, nie byłoby naszej wiary.

Oczywiście samo to zdanie bez kontekstu nieczego nie dowodzi, ale w kontekście całego nauczania Jezusa jest bardzo przekonujące - jest to kolejne mocne świadectwo.
  • Odpowiedz
@Leniek Ja wierzę świadectwu danemu przez tysiące uczniów, że zmartwychwstał.

Ni chyba, że ktoś wygłasza wiele proroctw, które się sprawdzają, czyni cuda i jeszcze dodaje coś takiego, co też się sprawdza. To jeszcze bardziej go uwiarygadnia. Jezus nigdzie nie mówił, że mówi prawdę, bo go będą szkalować, potwierdzał swoją naukę rozlicznymi znakami, ja tak zresztą też nie twierdzę.
  • Odpowiedz