Wpis z mikrobloga

@Kinja nawet jak wiesz, to nie zawsze masz czas i chęci przedzierac się przez maraton do objazdowych tras. Jest Kampinos, w sam raz dla biegaczy. Czyste powietrze itp. Ewentualnie dzielnice-sypialnie.
@Kinja raczej do hgw. 'Uroki' mogą być pozytywne, gdyby miastem zarządzał ktoś z wyobraźnią. Miasto wcale nie musi oznaczać manifestacji w szczycie oraz blokady centrum i okolic w weekendy. Nie bój się, nie przeprowadzę się z tak małego powodu ale mam prawo wymagać więcej.
Nie da się zorganizować takiej wielkiej imprezy w innym miejscu niż centrum miasta. Wszelkie pomysły o Kampinosach czy dzielnicach sypialniach nie przejdą bo do takiej imprezy potrzebna jest odpowiednia infrastruktura. Choćby milion mirkow teraz narzekalo to maratony odbywać się będą zawsze.
@Otoion niby czemu? Jaka infrastruktura jest potrzebna? Te sypialnie tak rzuciłem i nie mam zamiaru tego bronić. Chodziło mi przynajmniej żeby nie blokować krytycznych węzłów komunikacjnych.

I uważam że wiele nie trzeba by to zmienić. Prezydent musiał by tego chcieć ale takiego rzeczywiście na horyzoncie nie widać. ¯_(ツ)_/¯
@wolny_kangur na potrzeby OWM który odbywał się dzisiaj postawiono prawie 10 tys. metrów kwadratowych hal namiotowych. Wykorzystano też cała płytę stadionu Narodowego, tereny przed nim od strony wału miedzyszynskiego. Nie chcę mi się teraz wszystkiego wymieniać ale uwierz mi żeby zrobić taką imprezę trzeba mieć potężne zaplecze. Robienie tego na uboczu np. w Kampinosie to by były dodatkowe ogromne koszta. Pomijając już to że jest jeszcze ze sto argumentów przeciwko organizacji imprezy
zrobili maraton niespodziankę i nikt nic jak zwykle nie wiedział, że będą zmiany w organizacji ruchu


@Kinja: No tak, głupi ja, mogłem na zajęcia jechać przecież w środę! A nie, czekaj...

@Otoion: Mam nadzieję, że za pole namiotowe, wynajem stadionu, kilometry barykad, pracę policjantów organizatorzy też zapłacili? Chociaż pewnie nie, bo to dla miasta przecież inwestycja, w ratuszu zapewne już liczą bilon ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@instalacja: Nie, mogłeś wziąć wczoraj poprawkę na to, że będą zmiany/utrudnienia w poruszaniu się komunikacją miejską, przy planowaniu przemieszczania się. Ja jakoś sobie poradziłam, a trasa maratonu przebiegała przez miejsce, do którego się dostać musiałam. Magia pegaza normalnie.

@Otoion: Tak właśnie myślę. Za myśliwce na finałach WOŚP też płaci się pieniędzmi z puszek? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Władze publiczne uwielbiają fundować igrzyska.
@Kinja: Droga dojazdowa do basenu była zamknięta, jaką poprawkę miałem wziąć? Wynająć śmigłowiec?
Co do powrotu z uczelni - co mi daje poprawka, skoro droga powrotu jest znacznie dłuższa? Chyba, że planowanie miało polegac na zaparzeniu sobie melisy przed wyjazdem.
Mam różne